دزدگیر چیست-دزدگیر بهتر است یا دوربین

این را می دانیم که هرچیزی که از دزدی و سرقت جلوگیری کند یک نوع دزدگیر است. حتی می توان گفت هر ابزاری که برای حفاظت از اموال خود استفاده می کنید، هم یک نوع دزد گیر است حتی اگر الکتریکی نباشد. اما در کل ما دو نوع سیستم دزدگیر الکتریکی داریم.

 

 1. دزدگیر اماکن

از دزدگیر اماکن برای جلوگیری از ورود سارق به مکان های مختلف مانند: منزل، مغازه، شرکت و… استفاده می شود. کاربر با توجه به محیط پیرامون خود، اسم های مختلفی بر روی دزدگیر می تواند بگذارد، به فرض مثال اگر برای منزل خود این سیستم را بخرد به آن دزدگیر منزل می گوید، اگر برای مغازه خود آن را تهیه کند، دزدگیر مغازه می شود، پس هر فردی با توجه به نیاز خود آن را برای مکان های مختلف خریداری می کند.

 

 1. دزدگیر خودرو

این نوع دزدگیر همان طور که از اسمش مشخص است جوری طراحی شده که از ورود افراد غیر مجاز به خودرو شما جلوگیری می کند.

 

دزدگیر اماکن چیست

با داشتن یک دزدگیر منزل امنیت را به خانه های خود بیاورید. می توان گفت بعد از داشتن امنیت مالی باید به امنیت در محل کار و یا منزل توجه بسیاری کرد. به خاطر همین موضوع بشر به فکر ساخت سیستم اعلام سرقت افتاد. در واقع سیستم هوشمند، سیستمی بوده که امنیت دائمی را در زمینه های مختلف مانند: سرقت، آتش سوزی و … به محیط پیرامون می بخشد.

از اولین دزدگیر ها می توان به سیستم هایی اشاره کرد که با ایجاد صدا و آژیر صاحب ملک را از وجود افراد به حریم شخصی وی با خبر می ساخت. اما امروزه این سیستم ها پیشرفت چشمگیری داشته و با استفاده از ابزارهای، اطلاع رسانی را از طریق خط تلفن ثابت و یا شماره همراه، کاربر را از اتفاقی که در حال رخ دادن است آگاه می سازد.

دزدگیر منزل چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دزدگیر مغازه و یا منزل یک سیستم امنیتی بوده، که اگر افراد غیر مجاز به منزل، مغازه و یا هر جای دیگری که این سیستم نصب است وارد شود، به صاحب ملک اطلاع رسانی می کند. این سیستم تجهیزات مختلف و زیادی دارد که هر کدام دارای کاربرد خاصی هستند که نیاز ما را به امنیت محیط پیرامون برطرف می سازد.

سیستم دزدگیر از قطعه های فیزیکی و الکترونیکی تشکیل شده. و تمامی قطعات به گونه ای طراحی شده که امنیت یک مکان را به بالاترین سطح خود می رساند.

 

اجزاء تشکیل دهنده ی دزدگیرهای اماکن

خیلی از افراد بر این باور هستند که با خرید یک دستگاه می توانند امنیت را به محل مورد نظر خود ببخشند، اما این باور اشتباه بوده برای راه اندازی سیستم های حفاظتی، نه تنها به یک سیستم اعلام سرقت مرکزی، بلکه به لوازم جانبی حفاظتی نیز  نیاز دارید تا بتوانید از نهایت امنیت محیط پیرامون خود استفاده نمایید.

بهترین دزدگیر منزل

واژه بهترین را می توان به شرکت فایروال اختصاص داد، زیرا شرکت فایروال بهترین تولید کننده دزدگیر های اماکن در ایران بوده. این مجموعه با داشتن تیم حرفه چندین دهه است که به تولید انواع سیستم های اعلام سرقت منزل و اماکن دیگر پرداخته و شما می توانید از اصالت و ضمانت آن مطمئن حاصل فرمایید.

 

قیمت دزدگیر منزل

دزدگیر اماکن به دلیل تنوع بسیار، دارای قیمت مختلف بوده. و حتما این مورد را در نظر داشته باشید که برای خرید یک سیستم حفاظتی به گارانتی آن توجه فرمایید در صورتی که از نمایندگی های این شرکت، سیستم را تهیه فرمایید می توانید از گارانتی ۵ ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله بهره مند شوید.

معرفی انواع دزدگیر اماکن

از معیار های طبقه بندی دزدگیر منزل و مغازه، می توان به سیستم هشدار دهنده آن ها اشاره کرد که بر اساس ویژگی هایی که دارند در سه گروه طیقه بندی شده اند:

دزدگیر اماکن ساده

طراحی این محصول بر پایه صدا و آژیر بوده. که از معایب این مدل دزدگیر می توان به متصل نشدن، به تلفن همراه و خط ثابت اشاره کرد. و فقط کاربر در صورتی می تواند متوجه ورود افراد غیر متفرقه شود، که سارق به محیط پیرامون آن نزدیک شده باشد. و حالا اگر کاربر دور از محل زندگی خود باشد، در صورت ورود سارق به منزل خود نمی شود.

 

دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط ثابت

این مدل دزدگیر به راحتی امنیت را به محیط زندگی شما می بخشد. و با تحریک شدن هر کدام از سنسور های دزدگیر و یا تشخیص حرکت مشکوک، از طریق تماس به صاحب منزل، خطر را اطلاع رسانی می کند.

 

دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط ثابت و تلفن کننده سیمکارتی

برای رفع کردن تمامی محدودیت ها، نوع جدیدی از دزدگیر توسط شرکت فایروال به نمایندگی های مورد تایید این شرکت عرضه شده که در صورت احساس هر گونه حرکت و خطری از طریق پیامک و تماس مخاطب را در جریان شرایط پیش آمده قرار می دهد.

سنسور حرکتی :

سنسور حرکتی توسط نصابان مجرب در نقاط مهم و مشکوک نصب می گردد تا به بتواند از ورود افراد غیر مجاز و سارقین جلوگیری کند و حرکات مخفیانه آن ها را تشخیص دهد.

 

سنسور مگنتی :

سنسور مگنت به دو قسمت مجزا تشکیل شده، که قسمت اول آن بر روی درب یا پنجره و قسمت دیگر بر روی چهارچوب درب نصب می شود. و در صورت باز شدن درب پنجره توسط سارق، سیگنال خطر برای پنل مرکزی دزدگیر فایروال ارسال می کند و پنل صاحب دستگاه را از خطر ورود سارق آگاه می کند.

 

سنسور دود :

سنسور های دود به دو دسته با سیم و بی سیم تقسیم شده و همانطور که از اسمش پیداست، دود های به وجود آمده قبل از آتش سوزی را تشخیص میدهد و از به وجود آمدن آتش سوزی های بزرگ جلوگیری می کند.

 

سنسور ضربه :

سنسور ضربه کوچک ترین ضربه را به راحتی تشخیص می دهد و بر دیوار، پنجره ها و درب ها نصب می شود. همچنین از خراب کاری سارقین مانند: کندن دیوار، شکستن پنجره و خراب کردن درب مکان مشخص جلوگیری می کند.

 

دزدگیر اماکن چگونه کار می کند؟

کارایی دزدگیر اماکن به این صورت بوده که همه اجرای تشکیل دهنده مانند سنسورها و دیگر تجهیزات با کابل و بدون سیم کشی به دستگاه مرکزی متصل می شود و با استفاده از اپلیکیشن مخصوص تلفن همراه فایروال، اجازه کنترل از راه دور را به کاربر صادر می کند.

 

 

  سیستم امنیت خانگی چگونه کار می کند؟

 

 

تأمین نیروی مورد نیاز

برق مورد نیاز این دستگاه یا مستقیم توسط برق محل و یا توسط باتری تامین می شود.

 

آشنا شدن با بهترین برند دزدگیر اماکن

بهتر است قبل از خریداری دزدگیر منزل، اطلاعاتی در زمینه کارایی و گارانتی چند ماه آن به دست بیاورید، تا بتوانید بهترین نوع سیستم حفاظتی با توجه به برند های مختلف، خریداری فرمایید.

بهترین دزدگیر اماکن:

همان طور که باید می دانیم دزدگیر اماکن و منزل یک سیستم کاملا ضد سرقت بوده که به منظور بالا بردن امنیت محیط پیرامونمان استفاده می شود.و اگر بخواهیم راجب بهترین دزدگیر منزل صحبت کنیم، باید گفت برند فایروال از بهترین برند های دزدگیر اماکن بوده. که دارای ۵ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروشمی باشد.

چگونه دزد را به تله بیاندازیم

خیلی وقتا دیدیم که دزدگیر را در جایی نصب می کنند که انگار کار را از سر خود باز کرده اند، یعنی نصب غیر اصولی. در اصل یک کارشناس باید ورودی های ساختمان را مشخص کند همچنین باید تمامی راه هایی که به خانه یا ورودی منتهی می شود را مورد بررسی قرار دهد و زیر نظر بگیرد (مثلا ورودی کانال، ورودی بالکن)

حال باید به فضای اطراف و ورودی ها توجه کن که بتوان سنسور مورد نیاز را در آن محیط نصب فرماید.

مثلا باید برای فضاهای خارجی یک چشمی نصب کند و برای پنجره ها از سنسور ضربه یا شوک سنسور استفاده کرد.

یکی از مهم ترین بخش های، نصب کردن سیستم اعلام سرقت، نصب پنل دزدگیر و آژیر بوده. باید در جاهایی نصب شود که سارق دیدی به آن نداشته  و مدت زیادی را صرف گشتن آن بکند. داشتن سناریو نیز می تواند در ترس و فرار سارق تاثیر بگذارد. یکی از این سناریو ها می تواند نصب کردن دزدگیر F9 فایروال بوده که در صورت ورود سارق، هم زمان با به صدا در آمدن آژیر، پیامک و یا تماسی نیز با صاحب خانه داشته باشد.

بهترین برند دزدگیر

دزدگیر منزل چیست؟

محصولی که از اول تولیدات با یک زنگ ساده، روی پنجره های خروجی منزل و درب ها شروع به کار می کرد، امروزه با کمک گرفتن از تکنولوژی های پیشرفته توانسته  به اوج کارایی و تکامل خود برسد و بدون شک در آینده نزدیک هم پیشرفته تر خواهد شد.

طبق آمار هایی که به دست آمده، خرید دزدگیر اماکن و پیدا کردن بهترین دزدگیر یکی از دغدغه های مهم افراد بوده که در جستجوی ایجاد امنیت برای محل زندگی و کار خود هستند؛ به همین علت در این مطلب به معرفی سیستم اعلام سرقت اماکن و امکانات برند برتر فایروال خواهیم پرداخت.

دزدگیر اماکن یک سیستمی بوده که به کمک سنسورهای حرکتی نصب و در اماکن مختلف می تواند هرگونه حرکت غیر قانونی در زمان تعطیلی یا سفر را از طریق پیامک و تماس به شما عزیزان اطلاع بدهد و با کشیدن آژیر بلند در محل، افراد مزاحم و سارقین را به سرعت دور کند.

دزدگیر منزل در ابتدا تولید، مکانیزم بسیار ساده ایی داشته و تنها قادر به ایجاد صدا در محل بوده؛ اما با گذشت زمان با رشد و توسعه فناوری ارتباط، این نوع امکانات در دزدگیرها اضافه شده و می توانند از طرف تلفن ثابت به دستگاه متصل شود. هچنین با شماره تماس هایی که از قبل بر روی آن تعریف شده تماس برقرار می کند و حرکات مشکوک را گزارش می دهد.

با تولید نسل های جدید، دزدگیر منزل با قابلیت پذیرفتن سیم کارت این امکان را فراهم کرده علاوه بر تماس، گزارشات لازم را به صورت پیام به صاحب دستگاه ارسال می کند، تا بتواند محیط خود را از راه دور از طریق تلفن همراه مدیریت کند.

دزدگیر فایروال، یکی از بهترین نوع برندهای دزدگیر منزل ایرانی موجود در بازار بوده که دارای ۵ سال گارانتی معتبر می باشد همچنین با داشتن سالیان سال تجربه در زمینه فروش سیستم امنیتی است.

دزدگیر فایروال برای نصب در کلیه اماکن مناسب می باشد و شما کاربران عزیز به راحتی می توانید در فروشگاه ها، منازل، مدرسه و بانک ها اقدام به نصب این نوع سیستم کنید. ضمن شرکت فایروال در تمامی شهرهای کشور نمایندگی دارد که با خرید محصول می توانید کار نصب را به آن ها بسپارید.

یک خریدار همیشه ترجیح می دهد که کالای اساسی و ضروری را از برندی انتخاب کند که سابقه طولانی حضور در بازار را دارا باشد همچنین کیفیت، گارانتی و خدمات واقعی را به مصرف‌کننده ارائه بدهد. ۵ سال گارانتی تجهیزات فایروال و ۱۰ سال خدمات پس از فروش، برگ زرینی در کارنامه این برند در طی دو دهه فعالیت در بازار محصولات حفاظتی کشور بوده .

همچنین شبکه نمایندگی های فروش تجهیزات فایروال در سراسر کشور ، ارائه خدمات را به محل زندگی شما بسیار نزدیک ساخته است. کیفیت تجهیزات فایروال در کنار قیمت مناسب و ۶۰ ماه گارانتی باعث شده تا در ایران به عنوان یکی از پرفروش ترین دزدگیر های اماکن زبانزد باشد.

توضیح یک مطلب را ضروری می دانیم که حاصل تجربه ما در صنف حفاظت الکترونیک ایران بوده است ، با توجه به اینکه امنیت همیشه یکی از اولویت های زندگی انسان بوده هزینه معقول و منطقی را نیز طلب می‌کند.

دزدگیرهای ارزان به دلیل کاهش قطعات الکترونیکی روی برد و پایین بودن کیفیت تولید و استفاده از قطعات نامرغوب، دارای خطاهای زیادی هستند که نصب آنها یک ریسک بزرگ محسوب می شود چه بسا در برخی موارد که سرقت از منزل یا فروشگاه صورت پذیرفته آن مکان دارای دزدگیر بوده ولی کیفیت چشمی های تشخیص حرکت و خود پنل مرکزی اعلان سرقت دارای دقت کافی نبوده‌اند و با عدم کارایی درست فاجعه رخ داده، که افسوس دیگر فایده نداشته و نتیجه را همه میدانیم.

یکی دیگر از معضلات استفاده از دزدگیرهای ارزان قیمت ، میزان بالای خطاهای این دستگاه ها است که با ذکر یک مثال و خاطره از یکی از نمایندگان برند فایروال در شمال کشور به این  مهم میپردازیم.

داستان ازین قرار بوده که یکی از هم میهنانمان، از بازار یک دستگاه دزدگیر خریداری می کند و با خود به شمال می برد  تا برای تامین امنیت ویلای شخصی شان در داخل ویلا نصب کنند، نماینده فایروال که از متخصصان سیستمهای امنیتی نیز بوده دستگاه را برای ویلای این آقا نصب می کند و سیستم دزدگیر را تحویل داده و تستهای لازم را نیز انجام میدهد و از مشتری جدا میشود، پس از گذشت چند ساعت مشتری مجددا تماس میگیرد و میگوید ظاهرا ویلا مورد سرقت قرار گرفته، چون از دستگاه دزدگیر پیامها و تماسهای هشدار را دریافت می کرده و در حالی که به نزدیکی تهران رسیده بوده ، اقدام به بازگشت می کند و وقتی که به محل ویلا می رسند ، هیچ مورد خاصی را نمی بینند.

دوباره به محض بازگشت به سوی تهران و اینبار نرسیده به میانه راه، همین روند تکرار می شود، پس از نظرات کارشناسی در روز بعد ازین حادثه مشخص می گردد که ایراد هم از دستگاه دزدگیر و هم یکی از سنسورهای حرکتی بوده، در این اتفاق  دیدیم که داستان چوپان دروغگو تکرار شد و خطاهای ناشی از کیفیت پایین دزدگیر و لوازم جانبی مانند سنسورهای حرکتی دردسر آفرین گشت و شخص اول ماجرا از خرید اشتباه و ارزان قیمت خود ، متضرر گردید و در نهایت خواستار جایگزینی دستگاه ارزان قیمت خود با یک دستگاه فایروال  مدل F10 و چشمی های باسیم فایروال شده و مثال معروف هیچ ارزانی بی دلیل نیست را برای نماینده دزدگیر فایروال ذکر نموده بود.

این داستان یک نمونه واقعی از صدها حادثه و ماجرایی است که ما در این سالها دیده و شنیده ایم .بسیاری از آمارها در کشور نشان می‌دهد که خانواده‌های ایرانی پس از اینکه منزلشان دچار سرقت شده اقدام به نصب تجهیزات امنیتی مانند دزدگیر و دوربین مداربسته نموده‌اند! حکایت نوش دارو پس از مرگ سهراب است که قصه ای آشنا برای ما ایرانی هاست. و دیدیم که امنیت قیمت ندارد!

انواع دزدگیر اماکن فایروال را توضیح دهید؟

دزدگیر های اماکن فایروال در چهار مدل F10 – F9 – F7 -F6 در بازار عرضه شده اند با ما همراه باشید تا با هریک از آن ها آشنا شوید.

دزدگیر اماکن f6فایروال

دزدگیر اماکن فایروال F6:

مدل این نوع دزدگیر بدون تلفن کننده می باشد و اتصالات آن ها به صورت باسیم است. قیمت دزدگیر فایروال به سایر سیستم های اعلام سرقت دیگر ارزان تر می باشد.

 • دارای ۴ زون باسیم و ۳ زون بی سیم با قابلیت پاتریشن بندی
 • مدار آژیر و بلندگوی پرقدرت
 • اعلام هشدار قطع برق از ۲۷۰ دقیقه
 • زون های ۲۴ ساعته
 • دارای حالت دینگ و دانگ قابل کنترل
 • فرمان درب بازکن مستقل
 • دارای ۲ ریموت ۵ دکمه برد بالا
دزدگیر اماکن f7 فایروال

دزدگیر اماکن فایروال مدل F7:

دزدگیر F7 از تلفن کننده خط ثابت جهت برقرای ارتباط استفاده می کنند. همچنین از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد و با توجه به نیاز خود کاربر می توان آن را خریداری کرد. دزدگیر F7 از 20 حافظه تلفن جهت ذخیره سازی شماره کاربران برخوردار می باشد.

 • دارای قابلیت دینگ دانگ قابل کنترل
 • فرمان درب باز کن مستقل
 • دارای ۲ عدد ریموت ۵ دکمه برد بالا
 • فعال و غیر فعال کردن دزدگیر از طریق تماس با خط تلفن ثابت
 • قابلیت ضبط پیام
 • دارای صفحه نمایش
 • دارای تلفن کننده ۲۰ حافظه
 • تماس با مخاطبین ذخیره شده حین تحریک شدن دزدگیر
 • مدار آژیر و بلندگوی پر قدرت
 • اعلام هشدار قطع برق بعد از ۲۷۰ دقیقه
دزدگیر اماکن f9 فایروال

دزدگیر اماکن فایروال F9 :

یکی از بهترین دزدگیر های موجود در بازار، دزدگیر فایروال F9 بوده. که با خریداری کردن این نوع دزدگیر سیستم تلفن کننده سیم کارتی F9، از امکانات بسیار قدرتمند بهره مند می شوید. این سیستم قادر به ارسال گزارشات به صاحبان دستگاه از طرف پیامک است، و می تواند با خط ثابت و سیم کارت کار کند.

 • دارای صفحه نمایش فارسی و منوی کاربردی بسیار راحت
 • دارای سخنگوی فارسی و قابلیت ضبط۱۷ پیامک به صورت جداگانه برای هر زون
 • سخت افزاری بسیار قوی و هوشمند با برد یک تکه دو هسته ای بدون هیت سینگ
 • زون باسیم و ۸ زون بی سیم با قابلیت پاتریشن بندی و کنترل ۴ بخش به صورت مستقل
 • شنود صدای محیط و همچنین دارای خروجی جهت نصب میکروفون خارجی
 • قابلیت تنظیم هر زون به ۵ حالت مختلف به صورت مستقل
 • امکان کد کردن ۶۴ عدد سنسور بی سیم مستقل با نمایش فرکانس
 • نمایش: میزان آنتن دهی، وضعیت خط تلفن ثابت، دمای محیط، ساعت و تاریخ روی نمایشگر
 • امکان کنترل دستگاه از طریق ریموت، صفحه کلید دستگاه، نرم افزار و تماس با سیم کارت و خط ثابت دستگاه
 • پشتیبانی از فرکانس ۳۱۵ مگا هرتز
دزدگیر اماکن f10 فایروال

دزدگیر اماکن فایروال F10:

یکی از جدید ترین دزدگیرهای شرکت فایروال می باشد و تنها تفاوت عمده که با مدل دزدگیر F9 دارد. رله خروجی جهت کنترل وسایل های برقی از طریق نرم افزار مربوط به آن می باشد.

 • دارای ۷ رله خروجی جهت کنترل وسایل برقی با تنظیم حالت لحظه ای و دائم
 • پشتیبانی همزمان از فرکانس ۳۱۵و ۴۳۳ مگاهرتز
 • شنود صدای محیط و همچنین دارای خروجی جهت نصب میکروفون خارجی
 • امکان دارای 64 عدد سنسور بی سیم مستقل با نمایش فرانس و ID سنسور
 • زون باسیم و ۸ زون بی سیم با قابلیت پاتریشن بندی و کنترل ۴ بخش به صورت مستقل
 • شنود صدای محیط و همچنین دارای خروجی جهت نصب میکروفون خارجی
 • قابلیت تنظیم هر زون به ۵ حالت مختلف به صورت مستقل
 • امکان کد کردن ۶۴ عدد سنسور بی سیم مستقل با نمایش فرکانس
 • نمایش : میزان آنتن دهی، وضعیت خط تلفن ثابت، دمای محیط، ساعت و تاریخ روی نمایشگر
 • امکان کنترل دستگاه از طریق ریموت، صفحه کلید دستگاه، نرم افزار و تماس با سیم کارت و خط ثابت دستگاه
 • پشتیبانی از فرکانس ۳۱۵ مگا هرتز

 

دلایل اهمیت دادن به خانه هوشمند در عصر امروزه

هر روز تکنولوژی پیشرفت می کند و داشتن یک خانه هوشمند در عصر جدید یک ضرورت کامل محسوب شده است. در زمان های قدیم خانه های هوشمند، به عنوان یک زندگی لوکس در نظر گرفته می شد اما امروزه خانه هوشمند یک بخش مهم از زندگی روزمره تمامی افراد تبدیل شده است.

دلایل اهیمت دادن به منازل هوشمند

 

۱. راحتی در عصر جدید:

از اولین دلیلی که می توان به خانه هوشمند در عصر جدید با استفاده از دزدگیر اشاره کرد می توان به راحتی فرد در زندگی روزمره اشاره کرد. استفاده از یک خانه هوشمند به کاربر این اجازه رو به کاربر می دهد که با استفاده از ابزارهای سیستم الکترونیکی، از این سر دنیا به آن سر دنیا محیط خانه خود را تحت کنترل قرار بدهد.

 

۲. آرامش ذهنی برای کاربران:

دومین دلیل که می توان افراد با دلایل اهمیت به خانه هوشمند در عصر جدید آشنا کرد، داشتن آرامش خاطر بودن اعضای خانواده بوده، زیرا می توانند با استفاده از اپلکیشن تلفن همراه دزدگیر اماکن، از ورود افراد غیر مجاز در زمان نبودن والدین در خانه و تنها بودن فرزندان در خانه مطوئن شود. خود این موضوع یکی از دلایل آرام بودن ذهن افراد در عصر امروزه بوده.

 

۳. بالا رفتن میزان امنیت اعضای خانواده:

امروزه با بالا رفتن سرقت و جنایات مشابه آن بسیار رایج پیدا کرده و همه افراد به دنبال پیدا کردن راه برای بالا میزان امنیت محیط شخصی خود هستند.

سیستم هوشمند دزدگیر منزل این امکان را به شما می دهند که به راحتی آمار امنیت محیط پیرامون خود را به میزان بسیارب بالا ببرید، حتی این قابلیت را به شما عزیزان داده که با استفاده از تلفن گوشی موبایل میزان امنیت خانه خود را %۱۰۰ برسانید.

 

۴. اعلام آژیر هشدار

آتش سوزی و سرقت سارقین فقط از چند مواردی بوده که می توانند سرمایه شما را نابود کنند، اما سیستم دزدگیر اماکن که به راحتی یک خانه هوشمند با امکانات جدید به شما عزیزان بخشیده است می تواند با استفاده از آژیر هشدار و ارسال sms و تماس می تواند جان شما را از آتش سوزی و اموالتان را که طی چندین سال زحمت به دست آورده اید محافظت کند.

 

یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم اعلام سرقت فایروال

با جرات تمام می توان گفت دزدگیر فایروال F9 و F10 نیاز همه کاربران رو به عنوان یک سیستم حفاظتی دزدگیر تامین کرده. دزدگیرهای فایروال با بهره گیری 8 تا زون سیمی و 8 زون وایرلس می تواند تعداد بسیار نامحدودی چشم بی سیم پشتیبانی کند، زون های بی سیم میتواند 46 سنسور بی سیم را به طور جداگانه آدرس دهی نماید.

از سنسورهای بی سیم می توانیم به چشمی بی سیم، دتکتور دود بی سیم، مگنت بی سیم و یا شوک سنسور بی سیم اشاره کرد، تمامی سنسورهایی که در این مطلب نام برده را می توان روی دزدگیر فایروال به صورت مستقل تا ۶۴ عدد آدرس دهی کرد.

 

خط ثابت همزمان و تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر فایروال

دزدگیرهای F10 و F9 از دو تلفن کننده سیم کارت خور و خط ثابت بهرمند می باشد و همه در یک برد ساخته شده اند که یک نوع دستگاه یک پارچه و کاملا حرفه ایی فراهم آورده است. سیستم تلفن کننده این نوع دستگاه دارای 22 حافظه ذخیره برای شماره تلفن، از شماره 1 تا 10 فقط SMS ارسال می کند.

فعال و غیر فعال شدن دستگاه، قطع خط تلفن ثابت، قطع برق دستگاه، کم شدن آنتن دهی سیم کارتی و … اطلاع رسانی می کند.

از شماره ۱۱ تا ۲۰ با شماره ها تماس می گیرد و تحریک شدن دزدگیر را به صورت صوتی اعلام می کند.

 

نوع فرکانس و عملکرد  F10 و F9

دزدگیرهای فایروال F10 و F9 با بهرگیری از دو ماژول می تواند به صورت همزمان با فرکانس 315 و 433 ارتباط برقرار  کنند. از این رو سنسور و ریموت ها را می تواند به راحتی پشتیبانی کند. و همین موضوع یک ویژگی بسیار منحصر به فرد می باشد که هیچ دستگاهی در بازار این نوع قابلیت را ندارد.

 

نقد و بررسی کردن دزدگیر اماکن فایروال با دیگر برندها

یکی از بهترین برندهای معروف، برند فایروال شرکت ایمن دژ ارم است. این شرکت با تولید و ساخت محصولات پر کاربرد و با کیفیت همواره حرف اول را در عرصه سیستم محافظتی و امنیتی در ایران می زند. این شرکت با دارا بودن ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه تولید و حفاظتی و امنیت های داخلی جزء بهترین ها بوده اند.

شرکت فایروال با به کار گیری تیم متخصص و با مهارت خود توانسته توجه مشتریان را به خود جلب کند. این مجموعه تلاش کرده تا بهترین ها را در کیفیت تولیدات خود داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی های این شرکت، به روز بودن در زمینه تولیدات محصولات امنیتی است. سیستم های پاسخ گویی ۲۴ ساعته که حتی در روزهای تعطیل همدر دسترس هستند. یعنی اگر در این زمان مشتری به مشکل و اختلال برخورد می تواند در هر تایمی از روز با تماس گرفتن، مشاورین متخصص در این حوزه به بر طرف کردن این مشکل کمک می کند.

 

چند نکته اساسی قبل از طراحی خانه هوشمند

یک از مهم ترین بحث ها قبل از طراحی خانه هوشمند و بسیار اساسی بوده، توجه به نوع عملکرد دستگاه دزدگیر هوشمند بوده که تاثیر بسیار زیادی را بر زندگی افراد برای محافظت از اموال گذاشته است.

اگر تصمیم گرفته اید با استفاده از دزدگیر خانه خود را هوشمند بسیازید و از قابلیت های آن لذت ببرید، باید به خواسته خود قبل از هوشمند سازی خانه توجه فرمایید.

توجه به نیازهای خود قبل از طراحی خانه هوشمند

این امر قبل از خرید سیستم دزدگیر منزل برای هوشمند سازی خانه بسیار صدق می کند. حتما باید قبل از خریداری سیستم حفاظتی توجه داشته باشید، که نقاط ضعف خانه شما در کدام نقطه قرار دارد  و سارق از کدام نقطه می تواند وارد خانه شما شود و اموال با ارزش شما را به سرقت ببرد، مورد بررسی قرار دهید.

قبل از خرید تجهیزات دزدگیر برای تکمیل خانه هوشمند بهتر است یک گشت و گذار در خانه خود انجام دهید و به این موضوع توجه داشته باشید که کدام تجهیزات دزدگیر هوشمند در اولویت بندی لیست شما قرار دارد. لازم به ذکر بوده تبدیل یک خانه معمولی به خانه هوشمند یک سرمایه گذاری عالی بوده که با گذشت زمان می توانید به قابلیت آنان اضافه فرمایید و به اموال خود با خیال راحت بیافزایید.

 

توجه به سازگاری تجهیزات سیستم هوشمند برای خانه

سازگاری با ذهن نکته ی دیگری است که باید از قبل به آن توجه فرمایید. امروزه شرکت های بسیاری در بازه فناوری سیستمات هوشمند فعالیت دارند، اما ممکن است سازگاری به نوع محیط پیرامون شما عزیزان سازگاری نداشته باشند

یکی از ویژگی های دزدگیر اماکن فایروال با تولید انواع سیستم های حفاظتی بی سیم و باسیم، توانسته در صورت دسترسی نداشتن کاربران به هر یک از شرایط نابسامان، به راحتی با محیط پیرامون سازگار شود.

با چه روش می توان سیستم هوشمند را کنترل کرد

بهترین قسمت برای داشتن ی خانه هوشمند، این است که می توانید در هر مکانی که قرار دارید، فرقی نمی کند دور یا نزدیک می توانید سیستم هوشمند دزدگیر منزل خود را چک و کنترل فرمایید، اونم بدون استفاده از اینترنت.

روش کنترل سیستم هوشمند خانه به این صورت بوده با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه، لامپ های خانه را خاموش یا روشن، دزدگیر را فعال و غیر فعال همچنین سیستم سرمایشی و گرمایشی را روشن و خاموش و … فرمایید.

دزدگیر مناسب مراکز دولتی

دزدگیر مناسب برای مراکز دولتی

دزدگیر مناسب مراکز دولتی یا سیستم اعلام سرقت یک وسیله ی کاربردیبوده که در زمان احساس خطر به اطرافیان و مالک هشدار می دهد. امروزه با بالا رفتن آمار سرقت، اکثر ادارات دولتی جهت حفظ امنیت اسناد و … نیاز به نصب دزدگیر اماکن دارند.

 

منظور از دزدگیر اماکن دولتی چیست

در کل سیستم اعلام سرق مناسب مراکز دولتی موجود در بازار دارای یک ساختار مشترک بوده اند و از لحاظ ظاهری در انواع متفاوت ارائه و تولید شده. سیستم دزدگیر اماکن دولتی را می توان برای ادارات، بانک ها، منازل و … مورد استفاده قرار داد.

 

سیستم حفاظتی دولتی چگونه کار می کند

همه اجزای تشکیل دهنده دزدگیر، اعم از سنسورها به پنل مرکزی متصل هستند و از سوی دیگر سیستم مرکزی به یک اپلیکیشن تلفن همراه متصل بوده، که به صاحب دستگاه اجازه می دهد از راه دور محیط پیرامون مراکز دولتی، شرکت ها و …  را مورد بررسی قرار دهد.

 

لوازم جانبی دزدگیر مناسب مراکز دولتی

سیستم اعلام سرقت دارای تجهیزات مختلف بوده که هر کدام از لوازم جانبی دزدگیر مناسب مراکز دولتی، کارایی خاصی به همراه خود دارند.  ابزارهای دزدگیر اماکن عبارت اند از:

 • سنسور حرکتی
 • سنسور دود
 • سنسور ضربه
 • آژیر پیزو
 • سیستم تلفن کننده
 • ریپیتر یا افزایش دهنده برد
 • آنتن جی ام اس
 • و… شاره کرد

 

کارایی برخی ابزارها در مراکز دولتی

سنسور های فایروال

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی یا چشمی یکی از حساس ترین نوع حسگر در بازار بوده، که به کوچکترین حرکت اشیاء، واکنش نشان می دهد و هشدار را برای صاحب دستگاه ارسال می کند. سنسور حرکتی را می توان برای اتاق های ساختمان دولتی که دارای اسناد و مدارک خصوصی هستند مورد استفاده قرار می گیر، که افراد غیر مجاز به راحتی نتوانند وارد اتاق شوند.

 

سنسور دود

سنسور دود یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهند دزدگیر اماکن بوده که در تمام اماکن، اعم از منازل، ادارات، شرکت ها، فروشگاه و …  مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از این سنسور می توانیم احتمال آتش سوزی را کاهش دهیم.

 

سنسور ضربه

سنسور ضربه همانطور که از اسمش پیداست، به ضربه حساس بوده. این حسگر را می توان بر روی پنچره و درب ادارات نصب کرد، زیرا بعضی از افراد سودجو با شکستن پنجره یا درب وارد اتاقی که محل نگهداری، اسناد خصوصی است شده و مدارک را به سرقت می برند. با استفاده از سنسور ضربه می توانید از شکستن درب یا پنجره جلوگیری فرمایید.

 

آژیر پیزو

آژیر پیزو یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات سیستم حفاظتی می باشد که وظیفه اصلی آن اعلام هشدار در زمان وقوع هر گونه خطر یا سرقت است همچنین دارای یک شکل ظاهری، سایز تقریبا کوچک بوده است.

آژیر پیزو دارای هشدار دهنده صوتی بوده که در تایم سرقت با باز شدن مدارشان توسط دستگاه دزدگیر اماکن، ایجاد صدای گوشخراش و از وارد شدن افراد غیر مجاز جلوگیری می کند. همچنین سبب هوشیاری کارکنان مراکز دولتی می شود.

 

سیستم تلفن کننده

دزدگیر مناسب مراکز دولتی دارای سیستم تلفن کننده بوده که دارای دو نوع سیم کارتی و خط ثابت می باشد. زمانی که سیستم اعلام سرقت خطر را تشخیص دهد، با شماره هایی که از قبل بر روی حافظه آن ها ذخیره شده است تماس گرفته و اعلام هشدار را به صاحبان دستگاه اطلاع رسانی می کند.

 

ریپیتر یا افزایش دهنده برد

دزدگیر فایروال دارای سنسورهای باسیم و بی سیم بوده. زمانی که برای ادارات و مراکز دولتی از سنسورهای بی سیم استفاده می کنند، ریپیتر کارایی دارد برای مثال:

نصاب سنسورها را در طبقات بالاتر ساختمان ادارای نصب کرده است اما رئیس مجموعه دولتی تصمیم گرفته است دستگاه مرکزی را داخل دفتر خود که طبقات پایین مجموعه است، قرار دهد. و به خاطر این که در بین سنسورها فاصله می افتد و با یک دیگر برابر نیستند،  دستگاه ریپیتر را بین طبقات نصب می کنند تا فاصله بین دستگاه مرکزی و سنسورها را پشتیبانی کند. البته می تواند گفت برای ریپیتر می توان ریموت تعریف کرد تا به راحتی سنسورها را تقویت کند همچنین ریموت جزء دستگاه تقویت کننده می باشد.

 

آنتن جی ام اس فایروال

از این آنتن برای، آنتن دهی بهتر سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن استفاده می کنند. که یکی از ویژگی مهم آنتن دهی دستگاه به منظور از  ارسال بهتر SMS و برقرار کردن تماس با مخاطب مورد نظر می باشد.

 

آشنایی با مجازات مختلف سارق

طبق گفته قانون مجازات، سرقت و ربودن مال شخصی دیگران از جمله جرائم علیه اموال و املاک مردم، برای سارقین متفاوت بوده که در این مطلب با انواع سرقت و مجازات آن ها آشنا خواهید شد. پس با مادر این مطلب همراه باشید.

آشنایی با انواع سرقت در قانون

 

· مجازات سرقت ادبی:

طبق ماده ۲۳ قانون، حمایت از حقوق مولفان و پدید آوران اثر، انتشار و کپی آثار بدون اجازه صاحب هنر آفرین، یک نوع سرقت محسوب می شود که مجازات آن به شش ماه تا سه سال حبس می شوند.

 

· سرقت تعزیری ساده:

طبق گفته ماده ۶۶۱ قانون مجازات، سرقت تعزیری سده به صورت واضح و علنی و با سرقت موال افراد دیگر بدون رضایت و اطلاع اموال دیگران انجام شود، به ۳ ماه و ۱ روز تا دو سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق می باشد.

 

· سرقت به شکل راهزنی:

طبق قانون ۲۸۱ مجازات، راهزنی به معنی دیگر تصاحب  و گرفتن اموال عابران پیاده و مسافران به صورت تهاجمی و غافلیرانه، سرقت راهزنی قرار می گیرد. که مجازات آن سه تا پانزده سال حبس و هفتادو چهار ضربه شلاق می باشد.

 

· سرقت تعزیری مشدد:

به سرقتی که به همراه خود عوامل تشدید کننده داشته باشد به آن سرقت تعریزی مشدد می گویند. برای مثال:

 • سرقت در شب بین ۱۵ تا ۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق
 • سرقت مسلحانه ۳ ماه تا ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق
 • بالا رفتن از دیوار عموال دیگران
 • سرقت از اماکن های مسکونی
 • سرقت از مناطق های بحرانی
 • سرقت از اموال عمومی
 • سرقت از اسناد و دفاتر های دولتی
 • سرقت توسط امانت دارذد
 • از بین بردن پلمپ و مهر
 • سرقت از صحنه جرم برای گم کردن رد جرم
 • سرقت از اموال فرهنگی و تاریخی
 • سرقت از منطقه های بحرانی
 • سرقت از اموال با اذیت و آزار
 • و …

· سرقت حدی و انواع آنان

سرقت حدی به سرقتی می گویند که کیفیت مجازات آن تعیین شده باشد و دادگاه، قاضی موظف به اعلام مجازات مقدار تایین شده با شرایط خاص بوده.

 • اشیاء مورد نظر، تحت نگهداری و حفاظت قرار بگیرد.
 • سارق اشیاء ارزشمند را از محا نگهداری مانند گاو صندوق بدزد.
 • صاحب اموال در مراجعات قضایی در برابر سارق شکایت کند.
 • قبل از ثابت کردن جرم، مال مسروقه به دست صاحبش نرسد.
 • و …

در دنیا امروزه به دلیل شرایط بد اقتصادی، افراد تنگ دست بسیار زیاد شده۹ اند و ممکن است به خاطر به دست آوردن پول دست به سرقت اموال دیگران دست به سرقت بزنند. و اموال شما را طی چندین سال زحمت به راحتی سرقت کنند. برای جلوگیری از سرقت سارقین بهتر است با استفاده یک دستگاه دزدگیر، از محیط کار و منزل خود در مقابل سارق جلوگیری کنید. نه تنها با این کار می توانید از اموال خود محافظت کنید بلکه می توانید آمار سرقت سارقین را بسیار افزایش دهید.

 

حساس ترین نقاط قسمت های مجتمع مسکونی

برای خرید و انتخاب بهترین سیستم حفاظتی برای مجتمع های مسکونی، ابتدا باید حساس ترین نقاط مجتمع بزرگ مسکونی را شناسایی فرماییم تا بتوانیم متناسب به محیط پیرامون مجتمع مسکونی سیستم حفاظتی انتخاب فرماییم. در این مطلب ما قصد داریم شما را با مناطق حساس مجتمع های مسکونی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

حساس ترین نقاطه حساس مجتمع مسکونی

مناطق حساس مجتمع های مسکونی بزرگ

هر چه مکان مورد نظر بزرگ تر باشد دارای قسمت های بیشتری و مناطق حساس بوده که با استفاده از دزدگیر فایروال می توانیم به راحتی از این قسمت ها محافظت فرماییم و از ورود افراد جلوگیری کنیم.

 

آسانسورها

آسانسورها مکانی بسیار مناسب برای تردد افراد مشکوک بوده که سارقین می توانند خود را به عنوان مهمان جابزنند و به آسانی وارد منازل مسکونی شوند سپس اشایء با ارزش را به سرقت می برند.

 

خروجی های اضطراری

خروجی های اضطراری یکی از مهم ترین قسمت های مجتمع مسکونی بوده که افراد به آن ها توجه زیادی نمی کنند همچنین تردد ندارند و به جرات می توان گفت مکانی بسیار امن برای پنهان شدن سارقین بوده، که با استفاده از سنسور حرکتی، که بر گنج دیوار نصب و از ورود سارق جلوگیری می کند.

 

اتاق نگهبانی مجتمع مسکونی

در بیشتر از مجتمع های مسکونی، یک قسمت وجود دارد به نام اتاق نگهبانی که سیستم های حفاظتی، کنترل های برق و … وجود دارد و اگر افراد متفرقه وارد اتاق نگهبان شوند، به راحتی می توانند سیستم های حفاظتی را دستکاری همچنین از کار بیاندازند، سپس میزان امنیت مجتمع را پایین بیاورند و دست به سرقت بزنند. بهتر است برای جلوگیری از ورود سارق به اتاق های نگهبانی از سنسور مگنت استفاده کرد. به دلیل اینکه حسگر مگنت بر روی درب و چهار چوب پنجره اتاق نگهبانی نصب می گردد و در زمان حضور نداشتن نگهبان ورود افراد سودجو جلوگیری می کند.

 

ورودی پارکینگ مجتمع مسکونی

برخی از سارقین برای ورود به محوطه مجتمع مسکونی، از ورودی درب اصلی وارد نمی شوند و بیشتر سعی می کنند از سمت پارکینگ یا مشاع حیاط وارد محوطه مجتمع شوند، بهتر است در کنار دزدگیر یک سیستم مخصوص برای پارکینگ ها تهیه فرمایید تا از ورود خودرو افراد غریبه جلوگیری کند.

 

ویژگی یک سیستم امنیتی عالی جهت تامین مجتمع های مسکونی

۱) مطابق بودن سیستم با نیازهای مجتمع مسکونی

در بیشتر از مواقع افراد تنها به نصب سیستم نظارتی اکتفا می کنند و ممکن است این انتخاب دیگر به نفع ساکنین نباشد به دلیل اینکه دوربین مدار بسته فقط از سرقت سارقین، فیلم برداری می کند. اما دزدگیر اماکن با استفاده از انواع سنسورها و آژیر ها، قبل از ورود سارق به مناطق حساس مجتمع های مسکونی جلوگیری می کنند.

 

۲) قیمت بسیار مناسب

مطمئنا اولین چیزی که به ذهن کاربران می رسد، قیمت سیستم حفاظتی بوده. در کل می توان گفت کارایی و کیفیت دزدگیر حرف اول را می زند پس بهتر است برای محافظت و بالا بردن امنیت محیط پیرامون به قیمت دزدگیر اماکن توجه نفرمایید. البته لازم به ذکر بوده سیستم های حفاظتی فایروال از قیمت های بسیار مناسب برخوردار بوده.

 

۳) دارا بودن قابلیت تنظیمات مناسب

در کل می توان گفت سیستم های حفاظتی باید دارای تنظیمات باشد. یعنی در زمان مشخص با استفاده از رله سیستم دزدگیر فعال و غیر فعال شود. برای مثال: با نزدیک شدن به تاریکی هوا، چراغ های مجتمع مسکونی در ساعت مشخص روشن شوند یا با ارسال پیامک و تماس نگهبانان را از وضعیت مجتمع با خبر سازد و … را دارا باشد.

 

آیا سیستم تلفن کننده سیم کارتی یا ثابت برای مراکز دولتی کارایی دارد

بله می توان گفت سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن برای مراکز دولتی  بسیار کارایی دارد. به دلیل اینکه بعضی از مراکز دولتی یا ادارات در مکان هایی قرار دارند که دارای آنتن دهی نامناسب هستند یا دارای امکان خط ثابت نیستند.

دزدگیر مناسب مراکز دولتی

سیستم تلفن کننده سیم کارتی

بعضی از ادارات در مکان هایی قرار دارند که نمی توان از خط شهری سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن جهت اطلاع اعلام هشدار استفاده کنند. با استفاده از سیستم تلفن کننده سیم کارتی که می توان شماره های کارمندان را که از قبل  روی ۲۲ حافظه دزدگیر تعریف شده، از تمام اطلاعات اعم از ورود و خروج غیر مجاز افراد و انواع سرقت باخبر شوند.

 

سیستم تلفن کنند ثابت

مراکزهای دولتی در مکانی ساخته شده اند که از لحاظ آنتن دهی تلفن همراه، مناسب نمی باشد. با استفاده از سیستم تلفن کننده با خط ثابت شهری همه اطلاعات به صاحب دستگاه اطلاع رسانی می شود. اما یک نکته ای برای استفاده از سیستم تلفن با خط ثابت وجود دارد، امکان قطع کابل سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن توسط سارق می باشد.

اگر ساختمان دولتی در مکانی قرار دارد، که دارای امکان آنتن دهی سیم کارتی و خط ثابت است. بهتر است در کنار دزدگیر سیستم تلفن کننده خطی از  سیستم سیم کارتی هم تهیه فرمایید زیرا اگر فرد سود جو به  کشی برق دزدگیر دسترسی پیداکرد و سیستم را قطع کرد دزدگیر با استفاده از خط سیم کارتی اعلام هشدار را برای شماره های ذخیره کارمندان ارسال می کند و آن ها را از خطر آگاه سازد.

یکی از بهترین دزدگیر ها برای مغازه می تواند، دزدگیری باشد که با نصب آن به راحتی می توانید از تمام اتفاقات داخل مغازه خود، با خبر شویم. امروزه با بالا رفتن میزان سرقت و دزدی از منازل و مغازه ها، همه ما به دنبال خریداری دزدگیر اماکن هستیم.

 

روش های سرقت از منازل

خیلی از ما دیگه تقریبا به یک سطح آگاهی نسبت به سرقت رسیده ایم، اینکه چه راهی شامل می شود تا از منزل ما سرقت شود و یا چه راه کار هایی باید پیش بگیریم تا بتوانیم از سرقت جلوگیری کنیم.

یک ضرب المثلی بین افراد پیچیده است که هم ماشین گران و هم ماشین ارزان جفت آن ها شما را به مقصد می رساند. یعنی تفاوتی ندارد که کدام را بخرید. اما اما اما راجب امنیت خانه این موضوع صدق نمی کند، اینکه شما دنبال سیستمی ارزان برای خانه خود باشید.

این را بدانید که اگر جایی سیستم اعلام سرقت را با قیمت کمتری نسبت به خود شرکت فایروال و یا نسبت به نمایندگی ها آن مشاهده کردید باید یکم راجب محصول تامل داشته باشید زیرا ممکن است قطعاتی از برد را کم یا زیاد کرده باشند.

 

سارقین در چه مواقعی دزدی می کنند

هر روز خبر های بدی مانند سرقت اموال افراد از سمت سارقین به گوشمان می خورد. و این سوال برای بیشتر ما پیش آمده که سارق در چه مواقعی دزدی می کنند. مهم ترین عامل برای سرقت سارقین زمان بوده. روش سرقت آنان به این صورت بوده که قبل از رسیدن به هدف خود یعنی دزدی از اموال با ارزش، زمان خود را می سنجند تا بر اساس آن نقشه خود را برای سرقت بریزند.

شما عزیزان وقتی که در خانه خود حضور ندارید یک فرصت بسیار مناسب برای سرقت اموال شما توسط دزد بوده است و یکی از مهم ترین دغدغه شهروندان در ایام تعطیلات برای رفتن به سرقت، این است محیط خانه شان به هیچ عنوان امن نیست و همش دغدغه ذهنی دارند. بهترین راه برای جلوگیری از سرقت سارقین و داشتن آرامش ذهنی، خریداری و استفاده از دزدگیر بوده که به راحتی می توانید از اموال خود محافظت فرمایید.

 

ساعات دزدی سارقین

طبق آمار های به دست آمده از سمت مراکز اداره پلیس، سرقت از منازل و مغازه ها بین ۱۹ الی ۲۱ بوده، که دلیل اینکه مالکین بیدار هستند و وجود تردد در بین مردم بسیار بوده. حتما باید مراقب اموال خود باشید به دلیل اینکه سارقین خود را به عنوان افراد و شخصیت های متفاوت خود را جا می زنند و دنبال یک فرصت بسیار عالی برای سرقت بوده اند.

دزدگیر اماکن

 

توصیه های پلیس برای مراقب از اموال خود

حتما از قرار دادن کلید در داخل کفش، جاکفشی و دیگر که به راحتی در دسترس هستند خود داری نمایید به دلیل اینکه سارقین بسیار با تجربه هستند و با یک گشتن می توانند کلید خانه و مغازه را پیدا کنند و به راحتی وارد محیط شخصی شما شوند و اموالتان را به سرقت ببرند.

بهترین کار برای جلوگیری از ورود سارق بهتر از سیستم های حفاظتی مانند دزدگیر منزل استفاده نمایید، تا به آسانی از ورود سارق به منازل و محیط پیرامونتان جلوگیری کند و با استفاده از سنسورهای متفاوت از هرگونه روش جدید سرقت جلوگیری کند و با ارسال پیامک و زنگ هشدار به شما عزیزان شما را در جریان اتفاقات به وجود آمده آگاه سازد حتی می تواند به شما نشان دهد که کدام قسمت از خانه یا محل کارتان کدام منطقه تحریک شده است.

عوامل موثر که موجب سرقت سارقین می شود

عواملی که باعث بالا رفتن میزان سرقت سارقیم می شود ، بی توجهی به ورودی های اصلی و خانه مانند پنجره، درب اصلی و

… بوده که سارق به راحتی می تواند از این ورودی ها وارد شود و اموالتان را به راحتی به سرقت می برند. بهتر است برای جلوگیری از ورود غیر محجاز سارق از قفل های با کیفیت، درب های ضد سرقت و دزدگیر منزل استفاده نمایید.

نگهداری اشیاء با ارزش، طلا و جواهرات پول های زیاد و … که در دسترس دیگران قرار دارند یکی از عامل اصلی سرقت سارقین از اموال شما عزیزان بوده.

 

انواع روش های سرقت

 

 1. قرار دادن تراکت لای درب

برخی از سارقین برای اینکه بداند فرد داخل منزل بوده یا نه تراکتی را در چند کوچه بین درب می گذارند، اگر بعد از دو سه روز این تراکت تبلیغاتی همچنان لای درب موجود بود، یعنی کسی در منزل نبوده، آن موقع نقشه ای برای ورود به خانه می کشند.

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید، هرگز به افرادی که تراکت تبلیغاتی را پخش می کنند اجازه ندهید که وارد ساختمان شوند.

 

 1. پیک پیتزا

سارقین روش جدیدی را پیش رو گرفتند، پیک موتوری!!! در این روش سارق در کوچه می ماند اگر پیک غذایی و یا وسایلی باخود آورد، خود را پشت سر پیک وارد ساختمان می کنند و بعد از  پیک می پرسند این محصول برای کی بوده و بعد از آن خود را جای صاحاب آن زده و مبلغ را پرداخت می کند، بعد از آن در ساختمان چرخیده و تمام مسائل امنیتی ساختمان را چک می کند.

پس تلاش کنید تا محصولاتی که سفارش می دهید را دم درب ساختمان تحویل بگیرید نه اینکه درب را برای پیک باز کنید که وارد ساختمان شود.

 

 1. سرقت به عنوان مامور

یکی از روش های مرسوم دزدی سرقت از منزل، استفاده از مامور آب بوده، معمولا این جور سرقت ها در خانه های ویلایی اتفاق می افتد، سارق خود را به جای مامور آب جا زده و داخل خانه می شود. بهتر بوده اگر خانمی تنها هستید، درب را برای مامور آب، برق، گاز باز نکنید.

 

 1. وارد شدن به ساختمان از طریق دیوار

خیلی از خانه ها در زمان های قدیم، از دیوارهای کوتاهی برخودار بودند یا  علمک های گاز بیرون از خانه بودند که سارق مانند یک پله از آن استفاده کرده و خود را بالا می کشند.

حال اگر هیچ کدام از این ها نبود خودرو یا موتور خود را نزدیک دیوار پارک می کنید اشتباه است به دلیل اینکه با استفاده خودرو، خود را بالا می کشند.

 

نصب کردن سیستم هشدار برای خانه

سیستم های هشدار روز به روز در حال پیشرفت هستند و عملکرد آن ها خیلی بهتر از روزه های گذشته شده. و در حال حاضر سیستم های هشدار دهنده ای توسط شرکت فایروال تولید شده که می توانند در صورت تشخیص سارق با صاحب منزل تماس بگیرد که در صورت در دسترس نبودن آن با فرد دیگری تماس گرفته شود.بهتر است دزدگیر منزل را بخرید که از تمامی جهات امتحان خود را پس داده باشد.

 

دزدگیر برای مغازه و فروشگاه ها باید چه ویژگی داشته باشد؟

از دزدگیر اماکن برای محافظت مغازه ها، منازل و …. استفاده می کنیم. دزدگیرهای اماکن فایروال دارای سنسورهای بسیار متفاوت و کاربردی بوده که هر مدام د ارای کاریی خاصی هستند.

 

 

  بهترین دزدگیر اماکن ایرانی

 

 

انواع سنسور هایی که برای مغازه نیاز است

 

سنسورهای حرکتی دزدگیر:

سنسور حرکتی یکی از مهم ترین و بهترین چشمی دزدگیر اماکن به حساب می آید. به دلیل اینکه این چشمی کوچکترین حرکت را تشخیص می دهد و اجازه ورود افراد غیر مجاز به محیط پیرامون نمی دهد.

بیشتر صاحبان فروشگاه و مغازه  ها هنگام خارج شدن از مغازه دچار نگرانی و استرس می شوند که می توان با تهیه دزدگیر اماکن فایروال و سنسور حرکتی نگرانیشان را از بین ببرند.

 

سنسور ضربه دزدگیر اماکن:

سنسور ضربه یکی دیگر از اجزای پر فروش دزدگیر فایروال بوده، که بیشتر مغازه ها ، فروشگاه ها و انبارها کارایی دارند. عملکرد شوک سنسور به این گونه بوده که به کوچکترین ضربه حساس بوده و به سرعت سیگنال خطر را برای پنل مرکزی ارسال می کندو آژیر دزدگیر به صدا در می آید.

مغازه و یا فروشگاه هایی که از دو طرف به خیابان منتهی می شوند به این سنسور نیاز دارند، زیرا  سارقان به تخریب کردن دیوار انبار میتواند وارد شود و اجناس را به  سرقت می برد. شما کاربران عزیز می توانید با نصب سنسور روی دیوار فروشگاه مانع خراب کردن دیوار انبار شوید.

نکته: اگر فروشگاه و مغازه شما در کنار اتوبان یا ساختمان های نیمه ساخت یا در حال ساخت قرار دارند، از این سنسور برای شما پیشنهاد نمی کنیم. به دلیل اینکه با ریز ترین لرزش سنسور فعال می شود و آژیر دزدگیر به صدا در می آید و موجب سلب آرامش شما، همسایگان محترم می شود.

 

سنسور مگنت دزدگیر:

سنسورهای مگنت نیز یکی از مهم ترین سنسور های دزدگیر بوده که به شدت به شما عزیزان توصیه می کنیم برای مغازه ها و فروشگاه، منازل و حتی اماکن دیگر  استفاده فرمایید. این سنسور مگنت را روی درب و پنجره نب می کنند. کارایی این مگنت به صورتی بوده که در زمان باز شدن درب یا پنجره شروع به ارسال  سیگنال به سیستم دزدگیر منزل یا مغازه می کند و آژیر دزدگیر را به صدا در می آورد.

بیشترین افرادی که دارای سوپر مارکت، قصابی و شغل هایی که دارای یخچال می باشند از این نوع سنسور استفاده می کنند تا با آرامش و آسوده خاطر از مغازه دور شوند.

 

از دیگر تجهیزات دزدگیر فایروال

سنسور مغازه و فروشگاه

پدال اعلام سرقت دزدگیر:

به طلا فروشانی که در پشت میز مغازه خود قرار دارند؛ پیشنهاد می کنیم از پدال اعلام سرقت استفاده نمایید. زیرا در زمان ناگهانی سارق می تواند بدون جلب  توجه سارق، با فشور دادن پا، اعلام سرقت را بدون هیچ صدایی، اعلام خطر را به نزدیک ترین مراکز آگاهی اعلام می کند.

 

سیستم تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر اماکن:

سیستم تلفن کننده سیم کارتی یکی از بهترین دزدگیر اماکن به حساب می آید. این نوع دستگاه علاوه بر صدای آژیر دزدگیر با تماس برقرار کردن صاحب دستگاه هشدار را اعلام می کند. کاربران می توانند در حافظه این نوع دستگاه شماره شخصی را ذخیره کنند تا با آن ها تماس برقرار کنند. در زمان بروز این نوع مشکل سیستم تلفن کنند دزدگیر با شماره های ذخیره شده روی دستگاه تماس می گیرد و کاربر را از بروز شرایط آگاه می سازد.

 

بهترین دزدگیر اماکن برای مغازه چه نوع دزدگیری می باشد؟

استفاده از سیستم های حفاظتی برای همه مغازه ها و فروشگاه ها به طور کامل الزامی بوده. شما کاربران می توانید برای راهنمایی بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه شرکت فایروال تماس بر قرار کنید تا سیستم حفاظتی بسیار مناسب با توجه به نیاز و خواسته به شما پیشنهاد کنند.

فروشگاه اینترنتی فایروال به شما کمک می کند تا در صورت خریداری آنلاین تمام محصولات را مشاهده فرمایید و خریداری دقیق تری را داشته باشید. فایروال تمام محصولات خود را به همراه گارانتی طولانی و معتبر در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

 

بخش تولیدی شرکت فایروال

سیستم های حفاظتی در قسمت دزدگیر مرکزی و لوازم جانبی دزدگیر را تولید می کنند.

 

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر چگونه کار می کند؟

ابتدا دستگاه مرکزی و پنل اصلی دزدگیر در یک محل امن در منزل یا فروشگاه یا سایر فضاها، نصب می‌گردد این محل باید توسط کارشناسان نصب به دقت مورد بررسی قرار گرفته باشد ،تا از نظر میزان آنتن دهی سیم کارت و یا امنیت خود دستگاه دارای ایمنی ایده‌آل باشد. سپس ورودی‌های پر ریسک مانند درب و پنجره ها می بایست با سنسورهای حرکتی که به چشمی دزدگیر معروف هستند مجهز شوند.

در حالت کلی سنسور ها بر پایه باسیم و بی سیم طراحی شده اند. که فراخور مکان نصب سیستم اعلام سرقت می بایست دقیق ترین مدل ها در نظر گرفته شود. پرکاربردترین نوع سنسور در دزدگیرها، چشمی حرکتی است که همانگونه که پیش تر گفتیم می تواند از نوع باسیم و بیسیم باشد که با تشخیص هرگونه حرکت یک فرمان به پنل مرکزی ارسال می کند تا دارنده دستگاه را در جریان اتفاقات قرار دهد و همچنین صدای آژیر سبب واکنش سریع شود.

در سبد کالایی فایروال یکی از بهترین و دقیق ترین سنسورهای حرکتی باسیم ایران با نام  H6  موجود می باشد  که با اکثر برندهای دزدگیر بازار کشور همخوانی دارد و توسط نصاب های زیادی در چند سال اخیر نصب شده است پوشش دهی بی‌نظیر این چشمی در یک فضا ، ویژگی منحصر به فرد برای این محصول پدیدار ساخته  است و قیمت مناسب و کیفیت این محصول آن را در صدر لیست بهترین ها قرار می دهد.

 

اشاره ای هم به چشم های بیسیم داشته باشیم:
فایروال دو مدل چشمی با نام H7 و H9 دارد که کاملاً بی سیم بوده و با فرآیند مخصوص به دستگاه مرکزی متصل می گردد همچنین به دلیل تخصصی بودن از برخی توضیحات آن گذر می کنیم ، همین بس که این دو نوع چشمی حرکتی بیسیم فایروال با بهره گیری از سنسور داخلی قدرتمند و مدار الکترونیکی با کیفیت ، همیشه پر طرفدار و پر فروش بوده اند درمدل H9 با دارا بودن ویژگی خاص اعلام هشدار ضعف باتری داخلی می توانید با خیال راحت تر از چشمی های بی سیم استفاده نمایید.

گفتیم باتری داخلی؛ توضیح این مطلب خالی از لطف نیست که بدانید این وسیله یکی از اجزای چشمی بیسیم در کنار برد الکترونیکی و سنسور تشخیص حرکت است که نیازمند توجه می باشد چون در صورت استفاده از این مدل چشمی ها برای سیستم اعلام سرقت همواره باید به درستی کارکرد باتری و عمر باتری داخلی دقت داشت. البته این نقیصه در مدل چشمی H9 فایروال جبران شده است و حتی پیامک هشدار خالی شدن باتری چشمی برای دارنده دستگاه دزدگیر فایروال مدل  F9 یا F10 ارسال می گردد.

دقت داشته باشیم که گزینه بهینه برای پیشنهاد چشمی تشخیص حرکت همواره چشمی های باسیم هستند!

 

دزدگیر سیمی چیست؟

دزدگیر اماکن باسیم یکی از انواع مختلف دزدگیر اماکن می باشد که در سال های قدیم مورد استفاده افراد قرار گرفته است. این نوع دزدگیر را می توان در ساختمان های اداری و مسکونی استفاده کرد اما با تولید شدن نمونه های جدید، استقبال از این نوع دزدگیرها کاهش پیدا کرد. تایم نصب دزدگیر باسیم مقداری زمان بر می باشد.

برای مثال: خانه هایی که ۳ تا ۴ اتاق خواب دارند باید حدود یک روز زمان گذاشت و این نوع دزدگیر را نصب کرد.

دزدگیرهای باسیم از سیم هایی تشکیل شده اند که به سیستم اصلی متصل می شود. این نوع سیم کشی ها باید در کنار پنجره ها و درب ها قرار بگیرند ممکن این زیبایی چندانی نداشته باشند اما این نوع دزدگیر کاملا مورد اعتماد است و خیلی کم دچار اشتباه می شود.

دزدگیر بیسیم با سیم

دزدگیر اماکن بی سیم چیست؟

یکی دیگر از نوع دزدگیر اماکن، بی سیم بوده. این نوع  دارای سنسورهایی هستند که در صورت مستقیم و بدون سیم کشی کار می کنند. و به خاطر همین موضوع به راحتی در هر مکانی نصب شده و شروع به کار کردن می کند همچنین امنیت آن مکان را  بسیار بالا می برد.تکنولوژی دزدگیرهای بی سیم بسیار پیشرفته می باشد.

 

مقایسه باسیم و بی سیم

این دو دزدگیر تفاوت های اساسی با یک دیگر دارند. هر فردی قصد خرید این دزدگیرها را دارد باید اطلاعات کاملی از آن ها داشته باشد و تفاوت بین آن ها را بشناسد. از جمله تفاوت های دزدگیر اماکن بی سیم و باسیم را در ادامه برای شما مطرح می کنیم.

 

امنیت دزدگیر اماکن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین سیستم اعلام سرقت اماکن و اداره، بر قراری امنیت می باشد. دزدگیر های بی سیم از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می باشد و تنها محدود کرد این دزدگیر  مسدود کردن سیگنال دزدگیر می باشد. دزدگیر های باسیم از امنیت بالایی برخوردار می باشد اما به مقدار دزدگیر بی سیم نیست. به دلیل اینکه دلیل های زیادی مثل موش خوردگی سیم، قطعی آن و …. می تواند آن ها را از کار کردن بی اندازند و نمی توانند امنیت را بر قرارا کند.

 

قابلیت های جابه جایی دزدگیر اماکن

یکی دیگر از تفاوت های دزدگیر باسیم و بی سیم، قابلیت جا به جا کردن آن می باشد. دزدگیرهای بی سیم را می توان به راحتی جابه جا کرد. یعنی به راحتی می توان پنل های اصلی و سنسور را قطع و جا به جا کرد. اما دزدگیر های سیمی این گونه نیستند و این قابلیت را ندارند.

 

 

  راهنمای خرید دزدگیر اماکن

 

 

میزان خطا های دزدگیر اماکن

امروزه دزدگیر بی سیم اماکن بسیار پرطرفدار می باشد و میزان خطا پایین است یعنی با خیال راحت می توان گفت صفر می باشد. اما در دزدگیرهای سیمی مقدار کمتری احتمال خطا ناچیزی وجود دارد.

 

ظاهر سیستم اعلام سرقت منزل

یکی از تفاوت های بسیار مهم دزدگیر اماکن باسیم و بی سیم ظاهر آن ها می باشد. ظاهر دزدگیر بی سیم به شدت زیبا می باشد و هیچ گونه فضایی را اشغال نمی کند. اما دزدگیرهای باسیم برای نصب و راه اندازی، نیاز به کابل های متنوعی دارند. و همین موضوع باعث می شود که زیبایی منازل دچار مشکل کند. و این موضوع شاید باعث شده است دزدگیرهای بی سیم پر طرفدار تر باشند.

 

تغییرات دکوراسیون دزدگیر اماکن

بعضی از کاربران قصد دارند که دکوراسیون منزل یا اداره خود را تغییر بدهند. در این صورت اگر از دزدگیر باسیم استفاده شود باید سیستم دستگاه را قطع و مجدد وصل کنید، با وصل کردن مجدد ممکن است دزدگیر دچار خطا شود. اما اگر دزدگیر بی سیم برای آپارتمان انتخاب کنید می توانید به راحتی تغییر دکوراسیون را انجام دهید. به دلیل اینکه جابه جایی سنسورها وجود ندارد.

دزدگیر های بیسیم و با سیم فایروال

سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن

یکی دیگر از اجزای بسیار مهم و پرکاربرد سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن می باشد. برای دزدگیرها می توان از دو نوع تلفن کننده سیم کارتی یا خط ثابت استفاده کرد. وقتی که سیستم خطر را تشخیص دهد، با شماره های ذخیره شده در آن تماس بر قرار می کند و به آن ها اطلاع سانی می کند.

 

نصب دزدگیر بی سیم

نصب دزدگیر بی سیم فایروال و راه اندازی آن بسیار ساده و راحت می باشد.در این دزدگیر ها ارتباط بین سنسور ها و پنل های مرکزی به وسیله ی ارتباط وایرلس انجام می شود. به خاطر همین موضوع می توان دزدگیر بی سیم را به راحتی و بدون دردسر نصب کرد.

دزدگیرهای بی سیم فایروال بدون خطا نصب و راه اندازی می شود همچنین کاملا ایمن می باشند. این نوع دزدگیرها بسیار پرطرفدار بوده.

شرکت فایروال بهترین نوع دزدگیر بی سیم را در بازار پخش کرده است و متخصصین با تجربه ما می توانند به راحتی این دزدگیر را برای شما کاربران عزیز نصب می کنند.

 

دزدگیر باسیم و بی سیم از نظر سازگاری تفاوتی دارند؟

مقایسه دزدگیر بیسیم و باسیم از نظر سازگاری بی سیم معمولا بهتر و آسان تر از دزدگیر باسیم کار می کند.

در این موضوع تنها کافی است یک سنسور به دزدگیر بی سیم اضافه کرده تا به راحتی با سیستم مرکزی ست شود. از طرف دیگر سیم کشی ظاهر محیط را کاملا نامناسب می کند در صورتی که به راحتی می توان سنسورها را به دور از دسترس ترین نقطه دزدگیر بی سیم متصل کنید. نگهداری و تعمیر دزدگیر بی سیم نیز بسیار راحت تر است و به راحتی می توان این کار را با دزدگیرهای بی سیم انجام دهید.

 

آیا با ریست کردن دزدگیر، عیب آن از بین می رود؟

آیا با ریست کردن لوازم های الکترونیکی مثل دزدگیر منزل یا اماکن می توان باعث از بین رفتن مشکلات دزدگیر شد یا خیر؟! باید گفت در بعضی از زمان ها ممکن است ریست کردن به خوبی جواب دهد.

معمولا مشکلات کوچک و جزئی با ریست کردن حل می شود. اما اگر مشکل به صورت سخت افزاری باشد با ریست کردن مشکل دزدگیر از بین نمی رود.

برای مثال: هنگامی که به سیستم دزدگیر ضربه ایی وارد می شود در کارایی آن ها اختلالی به وجود می آید که نمی شود با ریست کردن اختلال های به وجود آمده رو از بین برد. اما اگر عیب دزدگیر نرم افزاری باشد، ریست کردن مانند یک شوک برای دستگاه عمل می کند و عیب دستگاه را از بین می برد.

 

کنترل دزدگیر اماکن با موبایل

دزدگیر های فایروال امکان کنترل از راه دور را به وسیله موبایل و یا تلفن همراه دارند، به صورتی که شما باید نرم افزار را روی گوشی خود نصب کرده و بعد اقدام به اتصال دزدگیر با تلفن همراه خود کرده. اگر نمی دانید چگونه روی گوشی خود نصب کنید می توانید مطلب راهنمای نصب نرم افزار فایروال را مطالعه کنید.

درون این نرم افزار می توانید ۴ تا شماره تلفن را به عنوان ادمین انتخاب کنید. با انتخاب این ۴ نفر، تمامی اطلاعات جزئی دستگاه دزدگیر فایروال برایشان پیامک می شود. به جز این افراد می توانید شماره های دیگری را به لیست اضافه کنید که فقط در زمان خطر برایشان پیامک صادر شود. و یا با در دسترس نبود ۴ ادمین به باقی لیست زنگ بزند.

 

لیست وسایل مورد نیاز برای سفر

حتما برای شما پیش آمده در طول سفر، به وسیله ای احتیاج داشته اید و از یادتان رفته، به همراه خود ببرده اید! یا از سوی دیگر دائما استرس این را دارید که در زمان نبودنتان، دزد وارد منزلتان نشود و وسایل با ارزشتان را مانند: جواهرات و … به سرقت ببرد.

دزدگیر اماکن

این موضوع یک امر طبیعی بوده که ممکن است برای همه افراد اتفاق بیافتد. پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم که دیگر نگران سرقت رفتن جواهرات خود در منزل و جاماندن وسایل هایی که به ممکن است در طول سفر به آن احتیاج دارید، نباشید.

برای رفتن به یک مسافرت دلپذیر بهتر است چند روز قبل از رفتن به سفر، یک چک لیست تهیه فرمایید تا لوازم های مورد نیاز که حدس می زنید در طول سفر به آن ها نیاز دارید را یادداشت فرمایید.

حتما قبل از رفتن به مسارفت، آب و هوای شهر مورد نظر را چک فرمایید تا متناسب به مقصد انتخاب شده لباس های متنوع جمع آوری فرمایید.

در مورد جمع آوری کفش و لباس ها قابل ذکر می باشد اگر تصمیم گرفته اید، پوشاک کمتری را به همراه خود ببرید، بهتر است لباس را با رنگ خنثی انتخاب نمایید تا بیشتر یک دیگر ست شوند.

 

تهیه چک لیست وسایل برقی

امروزه وسایل الکترونیکی و برقی، جزء مهم ترین ابزارآلات ضروری زندگی، روز مرگی افراد بوده که با نبودن یکی از آن ها ممکن است فرد دچار مشکل شود.

بهترین کار بعد از یادداشت برداری پوشاک مورد نیاز، وسایل مورد نیاز برقی خود را در ردیف دوم چک لیست قرار دهید و طبق یادداشت چمدانتان را جمع آوری نمایید.

 

تهیه چک لیست مدارک ضروری

در طول سفر، همراه داشتن مدارک، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، به دلیل اینکه تمام هویت شخصی شما با مدارکتان مشخص می بشود. مخصوصا اگر تصمیم گرفه اید به خارج از کشور سفر کنید.

دزدگیر اماکن

تهیه چک لیست وسایل مورد نیاز کودکان

یکی دیگر از مهم ترین چک لیست برای آماده شدن به یک سفر دلپذیر و بدون دردسر، تهیه لیست کامل لوازم مورد نیاز برای کودک دلبندتان است، به دلیل اینکه کودکان در حالت عادی نیاز به مراقبت دقیق دارند، و اگر در زمان مسافرت یکی از وسایل ضروری مانند شربت، پوشاک و … را به همراه نداشته باشید ممکن است، در طول سفر دچار مشکل شوید.

 

توصیه های ضروری پیش از رفتن به مسافرت

 • صورت حساب و قبض ها قبل از رفتن به مسافرت پرداخت نمایید.
 • از مدارک خود یک کپی تهیه فرمایید تا در زمان سفر، اگر اسناد را گم کردید، دچار مشکل نشوید.
 • قبل از رفتن به سفر درباره مکان های دیدنی، در اینترنت جستجو فرمایید تا با آشنایت تمام به مسافرت بروید و از گردش خود لذت ببرید.
 • حتما قبل از رفتن به مسافرت، از ایمن بودن محیط پیرامون منزل و محل کار، اطمینان حاصل نمایید. زیرا اگر محیط زندگی شما عزیزان از امنیت خاصی برخوردار نباشد، سارقین به راحتی در زمان نبودنتان، با هدف مشخص و برنامه ریزی های قبلی وارد خانه شما می شوند و جواهرات همچنین دیگر وسایل با ارزش، که طی چندین سال تلاش و کوشش به دست آورده اید به سرقت می برند. برای جلوگیری از سرقت سارقین، دزدگیر خریداری نمایید تا از هرگونه ورود افراد غیر مجاز سارقین جلوگیری کند.

 

پلیس چه توصیه ای برای جلوگیری از سرقت می کند ????

توصیه ی پلیس

 • از خالی گذاشتن خانه های خود تا جای ممکن خودداری کنید.
 • کلید منازل خود را زیر جاکفشی، گلدان و… نگذارید. این مکان های جایی هستند که سارقین به طور حرفه ای از آن ها خبر دارند.
 • حدالامکان مکان های خود را مجهز به دزدگیر منزل، دوربین و… کنید.
 • در خانه خود اشیاء قیمتی، طلا و جواهرات و… نگذارید. سعی کنید تمامی لوازم گران قیمت خود را به یک صندوق اماناتی بسپارید.
 • زمانی که از منزل خود خارج می شوید از بسته بودن درب، پنجره، تراس و… مطمئن شوید.
 • برنامه سفری خود را پیش شخصی بازگو نکنید.
 • اگر کنار منزل خود ماشینی مشکوک مشاهده کردید که سرنشین آن ها معمولا ۴-۵ نفر بودن به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.
 • جدیدا زنگ منزل را به طور مداوم می زنند و بعد از جواب گویی کسی پاسخ نمی دهد، این جور موارد را خطر تلقی کنید و درب منزل را باز نکنید.
 • اگر خانه خدمه، پرستار بچه و… دارد در انتخاب این افراد دقت کنید.
 • همیشه تصور بر این است که تمامی سرقت ها در شب صورت می گیرد، اما بیشترین سرقت ها از غروب تا شب طول می کشد.
 • کلید گاو صندوق را در محل قابل دسترسی قرار ندهید و سعی کنید کلید را به همراه داشته باشید.

نکات لازم برای خرید دزدگیر

چند نکته طلایی درباره خرید و دزدگیر منازل

برای خرید و نصب دزدگیر کاربردی و باکیفیت، بهتر است به چند نکته طلایی توجه کرد. به دلیل اینکه امروزه افراد بسیاری هستند برای افزایش سطح ایمنی منزل خود از دزدگیر اماکن استفاده می کنند.

در این مطلب سعی داریم تمام نکاتی که لازم است شما عزیزان به آن توجه کنید را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید بهترین دزدگیر را خریداری کنید.

 

سیستم دزدگیر منازل چگونه کار می کند؟

دزدگیر اماکن یک سیستم ضد سرقت می باشد که با وارد شدن افراد غیر مجاز به محیط پیرامون، به روش های متفاوت اطلاع رسانی می کند. این نوع سیستم دارای اجزای بسیار مختلفی است که مهم ترین و اصلی ترین آن دستگاه مرکزی دزدگیر می باشد. این دستگاه ها به دلیل اهمیت بسیار بالا، قلب سیستم نام گذاری شده است. تمامی دستورات از این دستگاه ارسال می شود و در زمان غیر فعال شدن عملکرد بقیه اجزاء سیستم را مختل می کند.

اجزای سیستم های حفاظتی می توان به مگنت، چشمی، آژیر، سیستم تلفن کننده و … اشاره کرد. نوع عملکرد این سیستم به گونه ای می باشد که چشمی دزدگیر منازل متوجه ورود غیر مجاز فرد غریبه می شود و سیگنال را به سیستم مرکزی ارسال می کند. سیستم مرکزی سیگنال ها را دریافت می کند و به مدل های مختلفی سرقت را اطلاع رسانی می کند. یکی از روش ارسال سیگنال به صورت آژیر می باشد که با فرستادن سیگنال آژیر دزدگیر به صدا در می آید. همچنین با داشتن سیستم تلفن کننده، دستگاه مرکزی از طرف سیستم تلفن کننده با صاحب منزل تماس برقرار می کند و پیام های از قبل ضبط شده را پخش می کند. باید شماره تلفن های منتخب را از قبل روی دستگاه تعریف کرد تا امکان برقراری تماس از طرف سیستم تلفن کننده وجود داشته باشد.

 

نکات های لازم برای نصب و خرید دزدگیرهای اماکن؟

برای خرید و نصب سیستم دزدگیر اماکن لازم است در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید خرید بهتری رو تجربه کنید. بهترین خرید دزدگیر اماکن زمانی اتفاق می افتد که بدانید برای رفع مشکل به چه چیزی نیاز دارید. بهتر است سیستم دزدگیر اماکنی را خریداری فرمایید که نیاز مورد نظر شما را رفع می کند. در ادامه به این نکات می پردازیم.

 

دستگاه های مرکزی مجهز به سیستم تلفن کننده

بعضی از سیستم های دزدگیر اماکن مجهز به سیستم تلفن کننده می باشد. زمانی که سیستم دزدگیر اماکن، سیم کارتی نباشد، از طرف آژیر اطلاع رسانی می کند.

اگر همسایه کاربر به صدای آژیر دزدگیر اماکن اهمیتی ندهد، سرقت از منزل به راحتی انجام می شود. همچنین اگر شما قصد دارید دزدگیر اماکن را برای ویلایی نصب کنید که دور و اطراف آن خلوت باشد و تردد رفت و آمد در آن اطراف وجود نداشته باشد صدای آژیر دزدگیر اماکن به هیچ کس نخواهد رسید. بهترین کار برای بالا بردن امنیت بیشتر ویلا از سیستم دزدگیر مجهز به سیستم تلفن کننده استفاده نمایید.

البته باید حتما توجه داشته باشید که سیستم تلفن کننده دزدگیر اماکن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بعضی از سیستم های تلفن کننده به صورت سیم کارتی و خط ثابت می باشد. سیستم تلفن کننده خط ثابت دزدگیر منازل در زمان قطعی برق از کار می افتد اما سیستم تلفن کننده سیم کارتی هم دارای خط ثابت بوده و هم با یک سیم کارت فعال می شود.

 

شماره تماس فایروال

برند و گارانتی دزدگیر اماکن

لازم است در زمان خریداری سیستم دزدگیر اماکن به نوع برند آن توجه فرمایید که دزدگیر را از برند بسیار معتبر خریداری فرمایید. نوع برند بر قیمت دزدگیر اماکن تاثیر خواهد گذاشت.

از جمله معتبرترین و به نام ترین دزدگیر، دزدگیر اماکن فایروال می باشد. در زمان خرید دزدگیر اماکن بهتر است به گارانتی دزدگیر اشاره کرد. شرکت فایروال یکی از معتبر ترین گارانتی دزدگیر اماکن را به همراه خود دارد و در بروز مشکل در سیستم گارانتی دستگاه می تواند بسیار بسیار کار ساز باشد.

 

مناطق امن برای نصب دزدگیر

یک آماری پلیس داده مبنی بر آمار سرقت خانه، بر اساس این آمار حدود یک در سی و شش از منازل سرقت می شود و امکان دارد شما نفر اولی باشید که کم کم از خانه شما ۲۰ میلیون تومان سرقت می شود. اطلاعات نشان داده کسانی که از سیستم های امنیتی در منازل خود استفاده نمی کنند حدود ۷/۲ برابر بیشتر از افرادی بوده که از سیستم امنیتی در منازل خود استفاده می کنند.

 

چی در ذهن سارقان می گذرد!

اصولا پیش بینی عملکرد آدم ها کار دشواری بوده اما بر اساس آماری که از سارقان در دست پلیس می باشد، این بوده که هنگام اینکه تصمیم به دزدی از مکانی می گیرند اول آن را زیر نظر دارند. تجهیزاتی مانند دزدگیر، دوربین های بیرون  و…. را بررسی می کنند.

اگر آن مکان به این تجهیزات مجهز بود دنبال راهی برای خنثی کردن آن می گردند. امروزه نیز سارقان خیلی مجهز شده اند و با برنامه ریزی درست اقدام به سرقت می کنند.

در میان کسانی که دزدی می کنند تنها ۵ درصد از ۱۰۰ درصد می گویند که بعد از متوجه شدن دزدگیر به کار خود همچنان ادامه می دهند.

 

تکلیف کسانی که سیستم امنیتی ندارند چه می شود؟

تقریبا ۳۰ درصد از سارقین از درب ورودی منزل وارد می شوند. و دقیقا اولین جایی که می روند اتاق خواب است، زیرا اتاق خواب مکان اصلی برای نگه داری جواهرات، پول های نقد و کالاهای گران قیمت است. بعد از آن اتاق نشیمن و ناهار خوری می تواند دومین جایی باشد که به آن سر می زند. اتاق هایی کنسول بازی، تلویزیون و… هستند.

بیشتر سارقین بین ساعت های ۶ صبح تا ۷ بعد از ظهر اقدام به سرقت می کنند. دقیقا زمان هایی که امکان سرکار رفتن افراد بیشتر بوده.

همه این اطلاعات و آمار ها، با داشتن یک دزدگیر اماکن خوب بوده. بیشتر سرقت ها بین ساعت ۶ صبح تا ۶ بعد از ظهر  رخ می دهد، زمانی که افراد به احتمال زیاد در محل کار هستند.

همه این یافته ها، و همچنین آمارهای فراوان، اهمیت داشتن یک سیستم امنیتی الکترونیکی قابل اعتماد بوده که از محیط خانه شما محافظت می کند و هر نقطه دسترسی توسط سنسور تشخیص نفوذ خود محافظت می کند، نشان می دهد. اینجاست که مناطق حساس و امنیتی خانه اهمیت پیدا می کنند.

 

مناطق امنیتی خانه

منطقه حساس و امنیتی به مناطقی از خانه گفته می شود که امکان نفوذ و ورود به جهت سرقت در آن قسمت بیشتر است.در هریک از این مناطق یک سنسور هشدار دهنده نصب می شود تا آن قسمت را ایمن کند.همچنین سنسور هر منطقه با یک شماره مشخص می شود تا صاحب خانه بداند کدام سنسور فعال شده است.به عنوان مثال  اگر درب ورودی به عنوان منطقه یک در سیستم دزدگیر شما تعیین شده باشد، در صورت باز شدن درب ورودی چراغ منطقه یک در صفحه دزدگیر روشن می شود و پیامک ارسال شده از طرف سیستم به طور دقیق اعلام مینماید که کدام سنسور فعال شده است.

منطقه امنیتی خانه به عنوان یک منطقه خاص از خانه تعریف شده است که در دستگاه پنل سیستم هشدار دیده می شود. هر منطقه مربوط به سنسور یا جزء هشدار دهنده است که آن را ایمن می کند و با یک شماره تعیین شده مشخص می شود تا شرکت نظارت بر امنیت و صاحب خانه بدانند که کدام سنسور فعال شده است. به عنوان مثال ، اگر درب ورودی به عنوان منطقه یک در سیستم پانل شما تعیین شده باشد ، در صورت باز شدن درب چراغ منطقه یک در صفحه روشن می شود.

 

چرا باید دزدگیر منزل و دزدگیر خانه نصب کنیم

می دانیم که تمامی خانه ها یک منطقه امنی برای خانواده به حساب می آید، که در به افراد بیشترین حس امنیت را القا می کند. پس باید این حس را با نصب کردن دزدگیر اماکن افزایش دهیم.

فرزند شما به مدرسه می رود و همش به فکر این است کی مدرسه تمام شده و به خانه امن خانواده برگردد و یا حتی خود ما وقتی به مسافرت رفته موقع برگشت می گوییم هیچ جا خانه خود آدم نمی شود. پس تمام این صحبت ها همش به امنیتی که در خانه داریم برمی گردد. ????

در این سال های اخیر، فناوری هوشمندی که در دزدگیر منزل به کار رفته جزو یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های خانه بوده. و با نصب دزدگیر می شود گفت نزدیک ۲۰ درصد کاهش یافته است. این هم به این دلیل بوده که دزدگیر با گذشت سالیان پیشرفته تر شده، پس با نصب کردن دزدگیر منزل نیز شما می توانید امنیت خانه را بیشتر کرده و به آمار کاهش دزدی نیز کمک کنید.

ذهن سارق

ورود سارق به خانه بدون سیستم امنیتی

خب کسانی که سیستم دزدگیر را در خانه های خود نصب نکردند، همیشه در حال نگرانی بوده، همیشه نگران این هستند که امکان دارد دزد به خانه های آن ها ورود کند. حتی الانه جوری شده که شما حتی دوربین را نیز نصب کنید. هیچ کاری از دستتان بر نمی آید زیرا دوربین فقط چهره دزد را گرفته و دیگر حتی این چهره دزد نیز به کارتان نمی آید، زیرا اموال شما دیگر به سرقت رفته، حتی الان سارقان نیز براید دزدی خانه شما را تحت نظر دارند، و سارقان پیشرفت کردند، با گریم و غیره صورت و چهره خود را تغییر می دهند. دیگر حالا نیز دوربین به کار شما نمی آید.

 

محافظت از اموال

همه ما باید در این زمانه از اموال خود محافظت کنیم. چون تقریبا دیگر قادر به خرید آن نیستیم، پس چه بهتر که یه مبلغی را بپردازیم تا از خانه خود محافظت کنیم. سیستم های امنیتی به ایمنی شما و خانواده کمک می کند.

به علاوه شما به تنهایی نمی توانید هم از درب ها، هم از آتش سوزی و خیلی چیز های دیگر محافظت کنید، پس باید ابزاری را تهیه کنید که خانه، واحد را به جای امنی تبدیل کنید. به لطف نرم افزار فایروال شما می توانید تمامی حسگر ها و لوازم جانبی هایی که در خانه شما مربوط به دزدگیر است را مسلح یا خلع سلاح کنید.

 

متداول ترین روش ضد سرقت

متداول ترین دلیل که فرد در منزل خود از سیستم حفاظتی استفاده می کند، حفظات از دارایی و خانواده خود بوده. تمامی سارقان فرصت طلب هستند خانه ای را انتخاب می کنند که اغلب یا بدون زنگ هشدار بوده، یا بدون سیستم امنیتی بوده. یکی از بازدارنده ترین سیستم ها برای سرقت، داشتن سیستم دزدگیر منزل بوده.

مکان های تجاری نیز خیلی اهمیت دارند، و معمولا انبارهایی در این مکان ها تعبیه شده که حاوی، لپ تاپ، موبایل و… بوده، همچنین حاوی اطلاعات مشتریان نیز می باشد.

مثال: سارق ها فقط تنها اموال شما را نمی دزند، بعضی وقتا نیز ممکن است یک سارق فقط برای گرفتن و پیدا کردن اطلاعاتی وارد شرکت شما شده. و یا می خواهد دستگاهی در شرکت شما بگذارد. داریم کسانی که برای خراب کردن دیگران و یا برداشتن اطلاعات دست به دزدی می زنند.

شما می توانید به فرض مثال چشمی دزدگیر را جایی قرار دهید که روبه سیستم شرکت شما باشد و با حرکت مشکوک به دزدگیر فرکانس برساند.

 

 

 

نصاب های شرکت فایروال

برای محافظت از اماکن خود، پیشنهاد می کنیم از یه نصابی کمک بگیرید که به تمام سیستم دزدگیر وارد باشد. باید بگوییم که شما با خرید از فروشگاه فایروال می توانید از نصاب های حرفه ای این شرکت کمک بگیرید.

لازم به ذکر است درصورتی نصاب های ما کالا را برای شما نصب می کنند که دزدگیر اماکن را از ما خریده باشید. در صورتی که دزدگیر را از نمایندگان و شرکت فایروال تهیه کنید شامل گارانتی می شود.

کوچک ترین پنجره نیز در هر جا می تواند برای سارق جذاب باشد، و فکر نکنید که افراد با بالا رفتن از دیوار دست به دزدی بزنند، امروزه با چفت ها یا کلید ها، حتی امکانات دیگر نیز می توانند وارد شوند.  پس شما هی دائم ممکن است نگران باز بودن قسمت های مختلف خانه باشید، اما با نصب کردن چشمی ها، مگنت ها و… می توانید خیال خود را از این بابت راحت کنید.

انواع سرقت های 1401

سرقت های اتفاق افتاده ۱۴۰۱

 • یک نوع سرقتی که جدیدا باب شده این است که، فردی در طلا فروشی کار می کند، بعد فردی وارد طلا فروشی شده و طرح دوستی با صاحب مکان یا فروشنده می ریزد و چنیدن بار به طلا فروشی رفت و آمد می کند بعد از مدتی پلیس به طلا فروشی آمده و می گوید فردی با این مشخصات با شما دوست بوده و از شما شکایت می کند، بعد به فرد دستبند زده و آن را مثلا می خواهد به آگاهی ببرد، حالا فرد از همه جا بی خبر بوده. این افراد که خود را جای پلیس زده در واقع دزد بوده که زمانی که به فرد دستبند زده کلید طلا فروشی را برداشته و کل طلا فروشی را خالی کرده است. خود فرد را نیز در جاده ای با چشم و دسته بسته انداخته است. این یک نمونه از دزدی مغازه بوده. پس شما می توانید دزدگیری را نصب کنید که از طرف چند نفر بتواند فعال شود.
 • یا شما کلید خانه را برای فردی دیگر زیر فرش درم در می گذارید، خب این جا کاملا جای واضحی برای دزدی بوده و سارق اصلا نیازی به فکر کردن ندارد.
 • انباری بوده که فقط دارای دوربین می باشد، چند نفر به قصد دزدی وارد این انبار که داخل پوشاک بچه گانه است می شوند و بر روی چهره خود جوراب کشیده اند، حال انبار نگهبان دارد اما سارقین به حدی حرفه ای بوده بدون جلب توجه دزدی خود را کرده، بعد که نگهبان برای سرکشی می رود متوجه دزدی شده و دیگر کار از کار گذشته، پلیس آمده و انگشت نگاری می کنند اما سارقین دستکش داشته و ردی از خود به جا نذاشته اند. خب اگر این انبار دزدگیر اماکن را داشت با هر گونه حرکت کاملا ریز متوجه دزدی شده و به سرعت آژیر کشده می شود.
 • یا با بالا رفتن دلار فرد اقدام به خرید دلار می کند تا بعد از آن بتواند بفروشد، یا دلالان دلار هستند که در جاهای مشخصی رفت و آمد می کنند، سارقین این دلال ها را دنبال کرده و از خانه وی دزدی می کنند.

طبق آخرین آمار های در آمده از ناجا یا نیروهای انتظامی بیشترین سرقت ها در تهران صورت می گیرد. این آمار از رشد جرم سرقت خبر می دهد، و بسیار نگران کننده هست یعنی طبق صحبتی که بالا داشتیم هر دزدی صورت می گرد. اما همین آمار نیز افراد را هوشیار می کند که دست به جلوگیری از دزدی بزنند.

نکات جلوگیری از دزدی

آگاهی های لازم در امنیت منزل

قبل از هر صحبتی باید گفت که خانه محل مناسبی برای نگهداری پول نقد، ارز و طلا نیست!! صندوق های امانت، بانک ها، گاو صندوق ها را برای همین گذاشتند، تا افراد اموال خود را به آن ها داده. و این را بدانید این روز ها سارق دنبال سرقت اشیا هایی مانند فرش و تلویزیون و… نیستند. و شما با تدبیر می توانید کام آن ها را تلخ کنید.اما ما باید چه نکاتی را در نظر بگیریم که امنیت خانه و محیط کاری را بالا ببریم.

 

زمان خروج از منزل آگاه باشید.

تقریبا نصف سارقان به صورت تیمی به استقبال طعمه می روند. نصف آن ها به دنبال طلا و جواهرات بوده و دوستان آن ها در کوچه و خیابان زاغ شما را می زنند. و به محض احساس خطر با سارقین در منزل تماس گرفته و آن ها را مطلع می کند.

باید گفت طبق رسمی که از قدیم بین دزدان بوده نیمه شب ها به سراغ خانه ها آمده. که طبق بررسی های پلیس، بهترین زمان برای سارقان بین ساعتای ۷ شب تا ۱۰ شب و درتایم های پر رفت و آمد بوده حتی بعضی دزدان نیز با در نظر گرفتن تایم سرکار رفتن شما، اقدام به دزدی می کنند. حتما زمانی که می خواهید از منزل خارج شوید دزدگیر فایروال را فعال کرده و اطراف خود را زیر نظر بگیرید.

 

 

 

قبل از عازم بودن به سفر هوشیار باشید.

اول باید گفت بار و بندیل خود را دم در نبندید!! تمامی وسایل خود را از قبل آماده کرده و سریع در ماشین چیده و یا داخل پارکینگ آماده کنید. اطراف خانه اگر خودرو، دوچرخه، موتور سیکلت یا هرچیز مشکوکی که در اطراف خود مشاهده کردید به پلیس اطلاع دهید.

 

بیاید یه قانون با یکدیگر بگذاریم . تا بسته شدن درب پارکینگ خودرو خود را حرکت ندهیم…

 

قفل ها تاثیر گذار ترین سد برای سارقین

اولین مورد داشتن خانه ای با قفل های استاندارد، بهترین نوع قفل، مدلی بوده که ضد اسید و ضد ضربه هستند، قفل های مطمئن باید قطر های ۱۳-۱۵ سانتی متری داشته باشند. می توان گفت از قفل هایی استفاده کنید که توسط اهرم نشکند.

 

داشتن همسایگان خوب و صمیمی

در ایام های نوروزی یا تعطیلات چند روزه که قصد سفر به مکانی را دارید، می توانید با همسایگان خود هماهنگ کرده که در زمان غیبت شما سعی کننده هواسشان به منزل شما نیز باشد.

 

داشتن گاو صندوق

بدانید داشتن یک گاو صندوق نه تنها باعث امنیت شما می شود بلکه هیچگاه نیز از داشتن آن احساس پشیمانی نمی کنید. حتی اگر دزد به خانه آمده باید زمانی را صرف باز کردن گاو صندوق بکند. و باید گفت نمی توانند به فکر تکان دادن گاو صندوق باشند زیرا این بسیار سنگین بوده. مخصوصا اگر گاو صندوق از نوع قدیمی باشد که دیگر کار هرکسی نیست بتواند آن را باز کند. اما ما باز هم توصیه می کنیم گاو صندوق هایی را استفاده کنید که باید به آن ها رمز بدیم.

لازم به ذکر است که هر کدام از این مواردی که گفته شد به تنهایی نمی تواند از دزدی جلوگیری کند. مثلا استفاده از حفاظ آهنی.

 

حصار و مانع نصب کنید

می توانید حصار یا فنس برای محافظت بیشتر نصب کنید. مخصوصا اگر شما در آپارتمان زندگی کرده و طبقه اول هم هستید. از حصار های نوک تیز یا خاردار استفاده کنید که دیگر حداقل از پنجره ها سارق نتواند ورود کند. نگران سر و شکل حفاظ ها نیز نباشید،  امروزه حفاظ ها ظاهر زیبا تری پیدا کردند.

 

عوامل زمینه ساز سرقت از منازل:

توجه نکردن به امنیت منزل (ساختمان ها، شرکت ها، بالکن، پنجره و…)

نصب نکردن دزدگیر منزل و دوربین های مدار بسته

نداشتن نگهبان در مجتمع مسکونی

تضمین نگرفتن از شرکت هایی که در زمان استخدام افراد برای کار هایی مانند نگهبانی، باغبانی، سرایدار و …

خاموش کردن تمام چراغ ها

 

نصب کردن دزدگیر منزل

بهترین و موثر ترین روش برای جلوگیری از سرقت خرید دزدگیر منزل بوده. این دستگاه دارای لوازم جانبی بوده که در هر جایی از خانه می شود آن را نصب کرد. و با مواجه شدن با اخطار آژیر دزدگیر سریعا به صدا در می آید. دزدگیر فایروال می تواند  در صورت فعال شدن هر یک از حسگر ها برای صاحب دزدگیر پیغامی مبنی بر دزدی فرستاده. حتی شما می توانید زمانی که دور از منزل خود هستید دزدگیر را فعال کنید. و منزل را تحت نظر قرار دهید.

 

آیا خرید دزدگیر منزل واجب بوده؟

در دنیار مدرن امروزه خرید دزدگیر منزل، از نون شب بسیار واجب تر بوده. به دلیل اینکه سارق با دیدن زرق و برق اموال مردم تشویق به سرقت از آن ها می شوند. و این موضوع باعث شده در هر ۱۳ ثانیه از یک خانه یا محل کار سرقت شود. برای جلوگیر از سرقت سارق و جلوگیر از حوادث غیر متفرقه خرید دزدگیر خانه بوده.

از واجبات خرید دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

· جلوگیری از اتفاقات متفرقه

استفاده از دزدگیر برای جلوگیری از سرقت نشدن محل کار یا منزل نیست. می توانید با استفاده از سیستم حفاظتی از آنش سوزی و اتفاقات این چنین جلوگیری فرمایید. در بیشتر زمان ها با یک سهل انگاری افراد ممکن است آتش سوزی رخ دهد و افراد نمی توانند آتش سوزی را مهار کنند. پس برای جلوگیری از سرقت سارق بهتر است دزدگیر منزل خریداری فرمایید تا با استفاده از سنسور دود یا دتکتور از به وجود آمدن آتش جلوگیر کند و قبل از شروع شدن آتش جلوگیری کند.

 

· داشتن آرامش در سفر یا منزل

بیشتر افراد زمانی که خانه حضور دارند، همواره استرس دارند که اموال و اسناد مهم آنان به سرقت نرود و همیشه آشوبی در دل افراد وجود دارد. یا از سوی دیگر در هنگام مسافرت یا در تمام طول سفر دل آشوبه دارند که سارق به اموالشان نزند.

بهتر است برای جلوگیری از دل آشوبه در زمان مسافرت یا حضور داشتن در خانه از سیستم حفاظتی استفاده فرمایید؛ تا دیگر نگران نباشد.

· بالارفتن امنیت اماکن مورد نظر

یکی دیگر از واجبات خرید دزدگیر این بوده که آمار سرقت را به حداقل می رساند و موجب پایین آمدن آمار سرقت می شود. برای مثال یک سارق می خواهد از دو فروشگاه که در کنار یک دیگر قرار دارند سرقت، یکی از فروشگاه ها دارای سیستم حفاظتی  بوده و آن یکی فاقد سیستم حفاظتی می باشد. حالا به نظر شما کدام یک از فروشگاه های مورد سرقت قرار می گیرد؟

خب معلوم است فروشگاهی که فاقد دزدگیر می باشد زیرا به دلیل بودن سیستم حفاظتی، نمی تواند وارد فروشگاه شود. به خاطر همین موضوع می باشد که خرید جزء واجبات زندگی افراد بوده.

 

آمار سرقت منزل

برحسب آمار ۶۰ درصد از سارقان در ۱۵ دقیقه اول در منزل به پول ها، اوراق و جواهرات دست پیدا می کنند. لازم به ذکر است به دلیل فرهنگ پایین بیمه، خیلی افراد کمی منزل خود را بیمه کرده اند. مثلا تا خودرو تازه خود را تحویل می گیرند آن را سریع بیمه کرده و یا به آن خیلی اهمیت می دهند. آیا برای اموال خود در خانه نیز اهمیت قائل هستید.

 

سوالات متفاوت شما در زمینه خرید دزدگیر اماکن

 

 1. ریموت دزدگیر از کار افتاده و یا خیلی ضعیف کار می کند؟

ابتدای کار، شما باید باطری داخل ریموت را چک کنید. اگر مشکل از باتری نبود، می توان یک دلیل دیگری را در نظر بگیرید! خرابی مدار ریموت که می تواند بر اثر ضربه و یا قرار گرفتن در مجاورت امواج الکترومغناطیسی باشد. لازم به ذکر است که تعمیر ریموت را به افراد مجرب بسپارید.

 

 1. چند تا آژیر می توانم روی دستگاه اعلام سرقت وصل کنم؟

این مورد بستگی به متراژ دارد، ولی در کل بیشتر از سه تا آژیر نمی توان وصل کرد زیرا به دستگاه فشار وارد می کند.

 

 1. اگر تعداد چشمی ها از تعداد زون ها بیشتر باشد مشکلی برای دستگاه به وجود می آورد؟

خیر، در دستگاه های فایروال محدودیت سنسوری وجود ندارد، به فرض مثال در یک خانه ۱۵۰ متری ما ۱۰ تا چشمی، ۵ تا سنسور ضربه و… داریم. می توان این ده تا چشمی را در یک زون قرار داد، ۵ تا سنسور ضربه را در زون دیگر و به همین شکل بقیه سنسور ها را زون بندی کرد. پس محدودیتی نداریم.

 

 1. حداکثر فاصله بین سنسور بی سیم با دستگاه باید چه قدر باشه ؟

این مورد بستگی به ساختمان دارد، اگر در ساختمان فضا آزاد باشد تا ۵۰ متر را جواب خواهد داد، اما اگر سازه قدیمی باشد و فضاها بسته باشد نهایت ۱۵ متر جوابگو خواهد بود. اما همه چی باز نیز بستگی به سازه خواهد داشت.

 

 1. قیمت یک پک دزدگیر کامل فایروال چه قدر است؟

پاسخ به این سوال ساده نبوده! به دلیل اینکه هر پک متفاوت می باشد، همچنین بستگی به قیمت نوع دزدگیر، سنسور و… دارد.

 

 1. معمولا کجاها باید دستگاه دزدگیر را نصب کرد؟

خب تیم نصب فایروال در مرحله اول با مشتری صحبت کرده و نظرش را در مورد بهترین مکانی که مد نظر دارد می پرسد، بعد از تجزیه و تحلیل محل گفته شده، در صورتی که جای مناسبی بود اقدام به نصب آن خواهد کرد. اما چیزی که مهم است در دسترس نبودن پنل بوده.

 

 1.  با خرید دزدگیر چه امکاناتی را در اختیار من می گذارد.

عملکرد کلی دزدگیر یکسان بوده یعنی اگر سارقی وارد شود یا محل دچار آتش سوزی شود و یا مورد های دیگری سیستم شروع به آژیر کشیدن می کند. و با توجه به مدل دزدگیر به تمام شماره های داخل لیست پیامک و یا تماس گرفته می شود.

 

 1. حیوان خانگی داریم، با روشن کردن سیستم دزدگیر وقتی حیوان حرکت کند آژیر به صدا در می آید؟

خب خیلی راه حل ها وجود دارد که می توان برای مکان هایی که حیوان خانگی دارد انجام داد. برای داشتن اطلاع بیشتر می توانید مطلب، داشتن دزدگیر برای کسانی که حیوان خانگی دارد را مطالعه فرمایید.

 

 1. چند وقت یه بار باید دزدگیر را سرویس کرد؟

زمان دقیقی برای این مورد وجود ندارد، اما به طور کلی تا زمانی که آپدیت دستگاه بیاد نیازی به سرویس ندارد.

 

 ۱۰. بعد از خرید و نصب آموزش استفاده از دستگاه را می دهید؟

بله، تیم حرفه ای نصب فایروال بعد از نصب کردن دستگاه تمامی موارد را به شما با جزییات کامل توضیح خواهند دادر پس نگران آموزش ها نباشید، همچنین تیم پشتیبانی همیشه در کنار شما خواهد بود.

 

  ۱۱. بعد از قرار دادن سیم کارت در دستگاه، سیم کارت کار نمی کند مشکل کجاست؟

این مورد در صورتی پیش خواهد آمد که سیم کارت فعال نباشد.

 

  ۱۲. چه مدل سیم کارتی باید برای دستگاه تهییه کنیم؟

برای دستگاه های فایروال سیم کارت های همراه اول بیشتر مچ بوده

 

دزدگیر برای مکانی مانند باشگاه

دزدگیر برای باشگاه

دزدگیر برای باشگاه ورزشی یا سیستم اعلام سرقت وسیله ای است که در زمان نبود کارکنان باشگاه، با ورود افراد غیر مجاز با اعلام هشدار، وارد شدن غیر مجاز فرد را اطلاع رسانی می کند.

امروزه با بالا رفتن آمار سرقت از تمامی مکان های مختلف، حتی باشگاه های ورزشی برای محافظت از وسایل ورزشی نیاز به سیستم اعلام سرقت دارد.  همانطور که در مطالب های قبل ذکر کرده ایم، دزدگیر های موجود در بازار از لحاظ ظاهری دارای انواع متفاوتی هستند اما بطور کلی دارای یک ساختار مشترک می باشند.

 

 

 

آیا باشگاه های ورزشی نیاز به دزدگیر دارند

باشگاه های ورزشی بزرگ که افراد زیادی در آن ها رفت و آمد دارند، هم مانند اماکن های دیگر نیاز به سیستم اعلام سرقت دارد. بله بعضی از باشگاه دارای وسایل های هستند که به راحتی می توان ها را به سرقت می روند مانند: دنبل های کوچک، بند های trx همینطور در رخکن باشگاه که ورزشکاران تلفن همراه، کیف … نگهداری می کنند لازم می باشد.

دزدگیر باشگاه ورزشی باید دارای چه مدل سنسوری باشد

 • سنسور مگنت
 • سنسور حرکتی
 • بلندگو

کارایی سنسور مگنت

سنسور مگنت را دارای دو قطعه آهنربا می باشد که در مجاورت یک دیگر بر روی درب و چهارچوب قرار می گیرد. کارایی این مگنت به این صورت می باشد که زمانی این دو قطعه از یک دیگر فاصله بگیرند، اتصال مغناطیسی آن ها از بین می رود و آژیر هشدار را برای صاحب دستگار ارسال می کند.

این سنسور مگنت را می توان بر روی درب های ورودی و خروجی باشگاه ها می توان نصب کرد، که افراد مزاحم بدون اجازه وارد باشگاه مخصوصا در سانس بانوان وارد نشود و مزاحمتی برای آن ها ایجاد نکند.

 

کارایی سنسور حرکتی

سنسور حرکتی یکی از حساس ترین نوع حسگر در بازار شناخته شده است که کوچک ترین حرکت را می تواند به راحتی شناسایی می کند. این سنسور حرکتی را می تواند در  سالن هایی که تردد افراد به جز کار کنان و مربیان آن مجموعه ممنوع می باشد محل نگهداری وسایل های ورزشی مانند: راکت ها بدمینتون، یا دنبل های کوچک نگهداری می شود نصب کرد، تا افراد بدون اجزا نتوانند وارد شوند.

 

بلندگو

بلندگو دارای صدای بسیار پر قدرتی می باشد. و می توان از این بلندگوها برای مجموعه های ورزشی بسیار بزرگ نصب کرد. همانطور که در پاراگراف بالا توضیح دادیم در مجموعه های ورزشی بزرگ افراد های مختلفی در حال رفت و آمد هستند،  و در این مابین افراد سود جو بدون اینکه کسی متوجه شود وارد باشگاه می شود و وسایل های ورزشی قابل حمل را به راحتی به سرقت می برند، و کسی متوجه سرقت نمی شود. اما با استفاده از بلندگو فایروال خطر سرقت سرق را به کارکنان مجموعه ورزشی اطلاع رسانی می کند.

admin
ارسال دیدگاه